„S trhaním vlasov som začala v čase, keď sa rozvádzali rodičia. Kedykoľvek som si pár vlasov vytrhla, cítila som neskutočnú úľavu a bolo mi lepšie. Trávila som hodiny iba tým, že som hľadala to správne miesto, kde si vlasy vytrhnem. A keď som ho našla, mala som pocit, že vytrhnutím sa zbalím do obrovskej nepriedušnéj periny, ktorá ma pred všetkým ochráni,“ oznámila Ruth v rozhovore pre britský server Daily Mail.

ruth-sweet-01    Postupne si z hlavy vytrhala skoro všetky vlasy. Tie na niektorých miestach úplne prestali rásť. Kvôli tomu sa tak začala skrývať a nosila čiapky, pretože sa za svoj vzhľad hanbila. Jedinou útechou pre ňu bol fakt, že nie je jediná osoba na svete, ktorá touto poruchou trpí.

Napriek tomu si ale priala, aby sa trichotillomanie zbavila. Najviac zatúžila po zlepšení, keď sa zoznámila so svojím súčasným manželom.

ruth-sweet-06    „Keď ma požiadal o ruku, bolo rozhodnuté. Nechcela som sa vydávať plešatá. Začala som sa zaujímať o to, kam by som mohla chodiť na terapie, aby som sa toho zbavila,“ oznámila.

ruth-sweet-09

Začala teda chodiť k psychológovi a užívala pomocné lieky, vďaka ktorým vlasy začali opäť rásť. Najväčšou oporou jej ale bola rodina. Bez nej by vraj nič nedokázala. Za liečbu zaplatila v prepočte 2 tisíc eur.

ruth-sweet-08 ruth-sweet-07ruth-sweet-04    „Je to ich zásluha. Zásluha môjho manžela Josha. Všetci stáli pri mne. Zvládla som to a teraz som vážne šťastná. Nebolo to ľahké, pretože toto nie je banálny problém. Keď ste takmer celý život zvyknutí na to, že si trháte vlasy, nemôžete len tak prestať. Pretože kedykoľvek som bola v strese, práve toto mi pomohlo. Ale už som sa toho zbavila,“ doplnila.