Ojedinelý set Bitky pri Issu vzdáva hold stretnutiu Alexandra Veľkého a perzskej armády v roku 333 pred Kristom. Bill Rau, majiteľ a CEO spoločnosti Rau Antiques, popísal tento šachový servis ako výnimočné umelecké dielo, ktoré inde na svete nenájdete.

figuryK výrobe šachových figúrok bolo potrebné 14karátové zlato (4 kg), 24-karátové zlato (2,3 kg), čisté striebro (5 kg), farebné granáty (320 g) a vzácne kovy ako malachit či rhodonit. Zaujímavosťou je, že šachové figúrky znázorňujú konkrétne mená, napríklad ako kráľ vystupuje Dareios či Alexander a ako kráľovná grécka bohyňa víťazstva a múdrosti Aténa.

figury-2Šachovnica je realistická, lebo spoločnosť nechala uskutočniť výskum vzhľadu oblečenia a zbroje v dobe Bitky pri Issu. O ručnú výrobu súpravy sa postarali tí najlepší zlatnícki majstri, ktorí výrobou strávili 14 tisíc hodín (viac ako 2 roky).

„Sada je na predaj s ručne vyrezávaným mahagónovým hracím stolom a dvoma stoličkami s hodvábnym čalúnením. Nechceme, aby lahodila len oku. Ako je známe, šach je hrou kráľov, a preto by mala táto súprava poskytnúť svojmu kupci kráľovský zážitok z hry,“ dodáva k unikátnemu dielu Bill Rau.

figury-3