Volá sa Megan. Má veľké prsia, zmyselné, snáď až príliš vyšpulené pery, zelené oči a dlhé blond vlasy. A je pre každú zlobu. Je jednou zo štyroch silikónových modeliek, ktoré ponúka nevestinec erotických figurín v Barcelone.
    „Sex s ľuďmi môže byť čoskoro minulosťou,“ hlása už dlho britský matematik a fyzik Ian Pearson. Barcelonský podnik Lumi Dolls chce jeho víziu vyjsť v ústrety. Je prvým nevestincov, ktorý ponúka sex s neživými prostitútkami. Na výber sú hneď štyri typy.

Megan už poznáme, predstavuje európsku krásku. Leiza je pre milovníka afrických žien, Lily zastupuje ázijský sex-appeal a modrovlasá Aki má osloviť ctiteľa japonských anime. Hodina vášne s nimi stojí cez sto eur. Každú z nich si však môžete aj odniesť domov, pokiaľ teda siahnete do vrecka po 4 tisíc eur.

„Ich pohyby sú úplne realistické a budete z nich mať pocit opravdivosti,“ sľubuje podnik. „Dovolí vám splnenie vašich fantázií bez akýchkoľvek hraníc,“ zdôrazňuje, že jeho krásky sú ochotné dočista ku všetkému.
    Personál „Anču“ zákazníkovi pripraví podľa individuálneho priania. Kým klient čaká pri počúvaní zmyselnej hudby alebo sledovaním porna, kráska je strojená a inštalovaná do pozície podľa jeho túžob. „Nezdráhajte sa nám oznámiť všetky detaily svojich fantázií, aby sme mohli uspokojiť všetky vaše túžby,“ vyzýva Lumi Dolls klientov.

    Nový sľubný trh

Otvorenie nevestinca so sexuálnymi pracovníčkami z termoplastického elastoméru posilňuje nádeje mnohých firiem, ktoré predpovedajú dobrú budúcnosť trhu so sexuálnymi robotmi. Prvou z nich je Kalifornská spoločnosť Realdoll, ktorá už dlho vyvíja armádu sexuálnych robotov s umelou inteligenciou a „osobnostnými“ rysmi, prispôsobiteľnými podľa klienta.

Ich kyborg ženského pohlavia nazvaný Harmony by mal na trh doraziť už čoskoro. Zákazníci si svoju personalizovanú verziu budú môcť zložiť, nielen čo sa týka odtieňa kože, štýlu a farby vlasov, genitálnych detailov a telesných mier. Klient bude svojej umelej žene môcť vdýchnuť „osobnosť“. K dispozícii bude mať dvanásť rysov mnohých odtieňov od nežnosti cez hanblivosť, naivitu a intelektualizmus až po vtip.

„Naši zákazníci budú na figuríny môcť hovoriť, a ony sa tak o nich prostredníctvom týchto interakcií budú postupom času viac a viac dozvedať. Vznikne tak alternatívna forma vzťahu,“ hovorí šéf firmy Realdoll Matt McMullen. Dodáva, že s Harmony sa bude môcť hovoriť o všetkom možnom, nielen o sexe.

Na to, že sa sex s robotmi stane bežnou spoločenskú normou, ako so sebaistotou vyhlásila konferencia Láska a sex s robotmi na Londýnskej univerzite, vsádzajú mnohí. Na onom scenári horúčkovito a tvrdo pracujú programátori a inžinieri, podnikatelia a futurológovia špekulujú, že sexuálny roboti vytvoria celé nové ekonomické odvetvie, napríklad v oblasti cestovania.
    „Do sveta preniknú prázdninové rezorty so sexuálnymi robotmi,“ hovorí austrálska sexuologička Michelle Mars.

„Sexuálny roboty sú absolútne nevyhnutný a pravdepodobne zmenia spôsob, akým praktizujeme sex,“ tvrdí Mars. Je pre roboty skutočne nadšená. „Do roku 2050, možno aj skôr, budeme mať možnosť sexu s humanoidnym robotom. A v dobe sexuálnej represie, v ktorej žijeme, to bude považované za neveru!“ Prorokuje.