Slovan porazil favorita!

599

Zverenci trénera Rostislava Čadu sa po slabej prvej tretine dostali na začiatku druhej časti do tempa a v 26. minúte sa ujali vedenia . Vondrka prihral voľnému Škoulovi, ten nahodil puk na Galimova a Juraj Mikúš ho doklepol do siete – 1:0. V ďalšom priebehu si oba tímy vypracovali viacero šancí na góly, ale obaja brankári predvádzali výborné výkony. Skóre sa tak už nezmenilo.
„Belasí“ zakončia tretí trip na súperových klziskách v piatok 1. novembra o 16.30 h na ľade SKA Petrohrad. Potom ich už čaká štvorzápasová domáca šnúra, ktorú odštartujú 13. novembra o 19.00 h proti Jugre Chanty-Mansijsk.
Rostislav Čada, tréner Slovana: „My sme posledné dva zápasy začali zle a vďaka zlému úvodu sme ich prehrali. Dnes večer sa nám podarilo splniť prvú úlohu – odohrať dobre prvú tretinu. Počas celého zápasu mužstvo dobre bránilo v strednom a obrannom pásme, súperovi nedovolilo vytvoriť si čisté gólové šance. Podržal nás brankár Janus a to nielen tým, že chytil trestné strieľanie.“

Atlant Mytišči – Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 26. J. Mikúš (Škoula, Bartovič)
Vylúčení: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Safiullov – Palej, Lazarev, 5200 divákov

Atlant: Mytišči: Galimov – Novopašin, Niskala, A. Petrov, Rukavišnikov, Velikov, Dyblenko, Aťušov, Batyršin – Kablukov, Konstantin Koľcov, O. Jašin – Engqvist, I. Radulov, Šmeľov – Trubačov, Gluchov, Arťuchin – Michnov, Haataja, Kadejkin

Slovan: Janus – Škoula, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Kutlák, Štajnoch – Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič – Miklík, Bližňák, Vondrka – Kukumberg, A. Šťastný, Netík – M. Daňo, Matoušek, L. Hudáček – T. Mikúš, R. Mráz