Slovan už by mohol hrať uvoľnene, pre diváka

1079

Po prehrách reprezentácie aspoň toto víťazstvo ako náplasť

Slovan si tak zahrá iba o Pohár nádeje. Pred 11. Slovanom sú v tabuľke Západnej konferencie ešte aj Mytišči a Čerepovec, ktoré sú k Lokomotivu bodovo bližšie. V minulej sezóne počas premiéry v rámci KHL Slovan postúpil do play off, v ktorého prvom kole vypadol s neskorším víťazom celej súťaže Dinamom Moskva 0:4 na zápasy.
Slovanu chýbali zranení Roman Kukumberg, Michal Sersen a Martin Bakoš.
U súpera sa dvoma bodmi za gól a asistenciu blysol Slovák Tomáš Surový. Slovan vyrovnal v závere, keď sa puk po strele Ölveckého odrazil od korčule Richarda Lintnera do brány.

Prvý útok Slovana mal podiel na všetkých góloch v bránke súpera

V rozstrele rozhodol hneď prvý nájazd obrancu Štajnocha. Slovan hrá najbližšie doma v piatok o 19.00 s Doneckom. Slovan by už mohol hrať uvoľnene

Dôležité momenty zápasu:

V rozstrele rozhodol hneď prvý nájazd obrancu Štajnocha 4:3.
Strely na bránku po 60 minútach boli 27:26.
56. min: Ölvecký vystrelil, Milchakov puk vyrazil do Lintnerovej korčule a odtiaľ sa puk odrazil do bránky hostí – 3:3.
52. min: Obranca Štajnoch chcel zastúpiť útočníkov Slovana a vyrovnať, nepodarilo sa mu to.
43. min: Hostia využili presilovku pri druhom vylúčení Juraja Mikúša v zápase na 2:3 Materuchin (Kaľužnyj, Krajíček) .
39. min: Tomáš Surový vyrovnal v oslabení pri vylúčení spoluhráča Krajíčka na 2:2. Strely na bránku sú po druhej tretine 20:16.
37. min: Hostia nevyužili ani druhú presilovku, na trestnej lavici bol Mihálik. Medzitým nebol v početnej výhode úspešný ani Slovan.
30. min: Domáci prežili prvé vylúčenie na ich strane, vonku bol Juraj Mikúš.
23. min: Pri vylúčení Irgla využíva prvú presilovke v celom zápase Miro Šatan 2:1.
14. min: Hostí gól povzbudil, strely na bránku sú už vyrovnané 7:7 a Janus zachránil Slovan.
9. min:  o vyrovnanie sa postarali Česi a Slovák, zakončoval Zbyněk Irgl, prihrávku má Tomáš Surový 1:1
5. min: Radivojevič strelil prvý gól domácich 1:0. Strely na bránku sú 5:0.
4. min: Za domácich zatiaľ brankára hostí ohrozili Bližňák a Hudáček, no nie nebezpečne.

Slovan – Minsk 4:3 po nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly a asistencie: 5. Radivojevič (Ölvecký, Brejčák), 23. Šatan (Radivojevič, Bližňák), 56. Ölvecký, rozhodujúci nájazd Štajnoch – 9. Irgl (Krajíček, Surový), 39. Surový, 43. Materuchin (Kaľužnyj, Krajíček)
Vylúčení 3:3, presilovky 1:1, oslabenia 0:1, rozhodovali: Bondar, Buturlin – Lazarev, Palej, 10 055 divákov (vypredané)

Slovan: Janus – Štajnoch, Škoula, Sigalet, Mihálik, Mojžíš, Brejčák – Šatan, Radivojevič, Ölvecký – Miklík, J. Mikúš, Bartovič – Hudáček, Bližňák, Vondrka – Kudrna, Šťastný, T. Mikúš

Dinamo: Milchakov – Goroško, Krajíček, Nogačov, Lintner, Usenko, Filičkin – Kaľužnyj, Stas, Materuchin – Irgl, Surový, Jefimenko – Gavrus, Kitarov, Zacharov – Protaseňa, Drozd, Pavlovič