Spoznáte slávnych hercov na fotkách z detstva?

538
A teraz rovno tri detské hviezdy, spoznáte ich? Je to Justin Timberlake, Jennifer McGill a Ryan Gosling v Klube Mickeyho Mouse. Predovšetkým pánom sa v neskorších rokoch zadarilo a zatiaľ čo Timberlake sa etabloval ako popový interpret, Ryan Gosling v posledných rokoch v jednom lepšom filme za druhým.

Byť slávnou hviezdou v detstve nie je žiadna sranda. Nie každý v tak mladom veku unesie slávu a tlak verejnosti.

Niektorí sa v dospelosti tiež len ťažko dostávajú z tieňov svojej slávnej prvej roli. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na hercov, ktorí si práve tým museli prejsť.

Shirley Temple bola úplne prvou detskou hviezdou. Diváci ju milovali aj vďaka jej tancom a speváckym číslam. Ako skoro začala, tak Temple ale aj čoskoro skončila a naposledy sa na plátne objavila v 21 rokoch. Zaujímavosťou je, že od roku 1989 pôsobila v Československu ako americká veľvyslankyňa.
Jedenásťročný Jaden Smith vo filme Karate Kid, kde sa objavil po boku Jackie Chana. Nechajme sa prekvapiť, či aj on bude raz veľké herecké meno ako otec Will.
Spoznávate chlapca v bielom plášti? Nie je to nikto iný ako Neil Patrick Harris! Do sŕdc divákov sa zapísal predovšetkým ako sukničkár Barney v seriáli Ako som spoznal vašu matku. Pred kamerou sa pohyboval už odmala a strihol si napríklad ústrednú rolu v seriáli Doogie Howser, M.D.
A teraz rovno tri detské hviezdy, spoznáte ich? Je to Justin Timberlake, Jennifer McGill a Ryan Gosling v Klube Mickeyho Mouse. Predovšetkým pánom sa v neskorších rokoch zadarilo a zatiaľ čo Timberlake sa etabloval ako popový interpret, Ryan Gosling v posledných rokoch v jednom lepšom filme za druhým.
Štrnásťročná Brooke Shields na pľacu Modrej lagúny. Pretože bola o desať centimetrov vyššia než jej mužský náprotivok, musela sa po celú dobu pohybovať v prehĺbených miestach. Vo filme bolo aj niekoľko explicitných scén, v ktorých musela byť nahradená dablérkou. Zaujímavosťou je, že za svoj výkon sa stala historicky prvou držiteľkou Zlatej maliny – „ocenenie“ pre najhoršieho herca.
Čoby dvanásťročný sa Jason Bateman objavil v seriáli Little House On The Prairie. Ako rástol, pribúdali len nepodstatné role a vyzeralo to, že Bateman zavesí herecké remeslo definitívne na klinec. Zlom prišiel v roku 2003 s komediálnym seriálom Arrested Development.
Judy Garland si srdcia filmových priaznivcov ukradla skrz rolu Dorotky vo filme Čarodejník z krajiny Oz. Šťastne vyzerala ale len navonok. Kvôli tlaku štúdiá vtedy začala užívať prášky na chudnutie a závislosti na pilulkách sa žiaľ už nikdy nezbavila. Boli to aj lieky v kombinácii s alkoholom, ktoré ju v 47 rokoch pripravili o život.
Linda Blair robí počas pauzy srandičky s režisérom Williamom Friedkin. Povedali by ste, že sa práve natáča horor Vyháňač diabla? Filmár si trinásťročnú herečku mnohokrát aj „podplácal“ a aj keď sa jej do niektoré scény nechcelo, sľuboval jej čokoládu. Rovnako sa ale ponurá atmosféra filmu na Blair podpísala a počas natáčania trpela nočnými morami.
Vo výpočte detských hviezd nesmie chýbať predstaviteľ Harryho Pottera Daniel Radcliffe. Na fotografii ho môžete vidieť aj s režisérom Chrisom Columbusom. Dnes sa Radcliffe síce už neobjavuje vo veľkých hollywoodskych filmoch, zato ukazuje svoj talent v mnohých rozmanitých úlohách menších snímok.
Drew Barrymore pozorne načúva inštrukciám Stevena Spielberga. Za rolu Gertie v E.T. – Mimozemšťanovi vtedy inkasovala 75 tisíc dolárov. Sláva sa na nej bohužiaľ ale veľmi rýchlo podpísala a už v trinástich rokoch skončila v liečebni.
Ďalší z detských hviezdičiek, ktorej sláva nepohasla aj s pribúdajúcimi rokmi. Jodie Foster si v roku 1976 zahrala mladistvú prostitútku vo Scorseseho Taxikárovi. Od tej doby sa vypracovala na jednu z najlepších súčasných herečiek.

 

Natalii Portman bolo dvanásť, keď debutovala vo filme Leon Luca Bessona. Kvôli konzervatívnym rodičom, ktorým sa nepáčil príbeh plný vraždenie a erotického napätia medzi dievčaťom a starším mužom, bola skoro nútená z natáčania odstúpiť.