Streľba v supermarkete Walmart v meste Chesapeake v americkom štáte Virgínia si v noci na stredu vyžiadala životy šiestich ľudí a útočníkov, píše agentúra AP s odkazom na políciu. Pôvodne polícia informovala o až desiatich obetiach na životoch. Podľa jej predstaviteľa v tom čase vo veľkom obchode ešte pátrala po ľuďoch, ktorí by mohli byť zranení.

Útočníkom bol pravdepodobne vedúci obchodu, ktorý po streľbe zrejme obrátil zbraň proti sebe. Podľa policajného hovorcu Lea Kosinského došlo k útoku vo vnútri supermarketu a strelec bol sám. Kosinski neoznámil, ako útočník zomrel, ale domnieva sa, že polícia nestrieľala. Hovorca miestnej nemocnice Mike Kafka uviedol, že z Walmartu bolo do nemocnice privezených päť zranených pacientov. Bližšie podrobnosti o ich zdravotnom stave nie sú k dispozícii.

Policajné hliadky k supermarketu vyrazili v utorok po 22:00 miestneho času (v stredu po 4:00 SEČ). Polícia zatiaľ o motíve útoku neinformovala.

Spoločnosť Walmart uviedla, že je „touto tragickou udalosťou šokovaná“. Dodala, že úzko spolupracuje s bezpečnostnými zložkami.

Demokratický senátor za štát Virgínie Mark Warner na twitteri napísal, že je „znechutený správami o ďalšej masovej streľbe“. Demokratka Louise Lucasová, ktorá je členkou virginského štátneho zákonodarného zhromaždenia, uviedla, že je „úplne zdrvená“ tým, čo označila za posledný prípad „hromadnej streľby v Amerike“. „Nedám pokoj, kým nenájdeme riešenie, ako ukončiť epidémiu násilia páchaného strelnými zbraňami v našej krajine,“ uviedla na twitteri.

Budovu základnej školy, KDE STRELEC ZABIL 21 ĽUDÍ, zrovnajú so zemou

Útok sa odohral len niekoľko dní po tom, čo strelec zahájil paľbu v gay klube v americkom štáte Colorado, kde zabil päť ľudí a 17 ďalších zranil. V roku 2019 si streľba v obchode Walmart v texaskom El Pase vyžiadala 23 mŕtvych.

Osemnásťročný strelec vošiel do obchodu a zabil desať ľudí