V centre Kanady došlo v stredu okolo 7:30 ráno k streľbe. Policajti zasahovali v Gilmour Street neďaleko budovy kanadského parlamentu. Útočník podľa polície zabil jedného človeka a ďalších vážne zranil. Strelec je na úteku.

Z kanadskej metropoly Ottawy je hlásená streľba, ktorá si vyžiadala niekoľko zranených a jedného mŕtveho. Oznámila to s odvolaním sa na políciu stanica Radio-Canada. Polícia vyzvala občanov, aby sa miestu vyhli. Denník The New York Times napísal, že o život prišiel jeden človek a traja boli zranení. Policajti zasahujú v centre mesta na ulici Gilmour, na mieste vzdialenom niečo cez kilometer od parlamentu. „Nejde o situáciu s aktívnym strelcom, ale podozrivý je na úteku,“ informovali policajti. Podľa vyšetrovateľov išlo zrejme o cielený útok. Hoci je strelec momentálne na úteku, verejnosti podľa nich nebezpečenstvo nehrozí.

Strelec z bratislavskej posilňovni je mŕtvy.

Ottawský zdravotná služba oznámila, že na úrazové oddelenie boli privezení traja ľudia vo vážnom stave. Jedným zo zranených je podľa informácií médií 15-ročný chlapec.

Po Devíne pobehuje zamaskovaný človek so zbraňou

Podľa suseda Marka Ignatieva, majitelia dom prenajímajú cez službu Airbnb. V dvoch poschodiach sú vraj celkom tri bytové jednotky. Denníku Ottawa Sun oznámil, že sa strieľalo na prvom poschodí.

Okolo miesta streľby sa nachádzajú obytné domy a v blízkosti sú obchody a reštaurácie.

Strelec z Floridy sa pomiatol po smrti matky, bol adoptovaný pravdepodobne z Ruska