Českú občianku Terezu H. (25) začiatkom novembra súd oslobodil z obvinenia z pašovania drog. V pakistanskom väzení strávila pohľadná blondína takmer štyri roky, kým bolo konečne vybavené jej odvolanie. Teraz podľa všetkého by mala byť na tajnom mieste a vyzeralo to, že čoskoro odletí domov. Lenže prišli ďalšie komplikácie. Colnej správe sa rozhodnutie nepáči a chcú sa obrátiť na Najvyšší súd. Zároveň podľa informácií Blesku odmietli právnikovi českej občianky vydať jej osobné veci, medzi ktorými je aj jej pas.

Celý kolotoč nepríjemných udalostí pre Terezu začal v roku 2018, keď bola zadržaná na letisku v Láhaure. O rok neskôr bola odsúdená na 8 rokov a 8 mesiacov do väzenia. Odvtedy sa snažila proti rozsudku odvolať. Nebolo to však jednoduché a konanie bolo často z najrôznejších dôvodov odložené.

Tereza, odsúdená za pašovanie drog, už hovorila s rodinou! Od otecka dostala peniaze na letenku a čaká na návrat

Svojho Češka dosiahla až 1. novembra 2021. Súd prijal argumenty jej právnika a mladú ženu oslobodil všetkých obvinení. Aj tak trvalo, kým bola konečne voľná. Cez víkend ju vyzdvihli dve autá českej ambasády a boli prevezené na tajné miesto.

České ministerstvo zahraničia potvrdilo, že Tereza bola prepustená, zároveň však odmietlo bližšie komentovať, kde sa nachádza a kedy sa vráti do Českej republiky. To všetko na prianie otca, ktorý má zrejme obavu o život svojej dcéry.

Tereza je pre pašeráčky gang heroínu bezcenná strata!

 Ďalšie  komplikácie 

Podľa pakistanského zdroja Blesku sa však objavili ďalšie komplikácie. Colnej správe sa totiž prepustenie Češky nepáči a chcú celú situáciu ďalej riešiť. „Rozhodnutie Vrchného súdu bude podľa právnika colnej správy Aftab Aliho napadnuté na Najvyššom súde,“ prezradil zdroj.

Na sedem rokov za drogy, musí ísť mamička Megan do väzenia,  len pár mesiacov po pôrode !

A to nie je všetko, údajne mladej blondíne ani neboli vrátené jej veci! „Sajfúl Malúk (Terezin právny zástupca, pozn. red.) šiel na colnici pre Terezin pas a ďalšie osobné veci. Neboli mu však vydané,“ uviedol zdroj s tým, že sa podľa colníkov musí Tereza obrátiť na súd a bez súdneho príkazu jej nebudú vydané. „Prípadom sa môže teraz zaoberať Najvyšší súd. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o súdne konanie medzi iným štátom a súkromnou osobou, ktorá si nepraje, aby zastupiteľský úrad informoval o jej prípade, nebudeme k nemu oznamovať žiadne podrobnosti,“ oznámila hovorkyňa Ministerstva zahraničí Eva Davidová.