Terezu na pakistanskom súde zachránil neuveriteľný detail, popísal právnik

1056

Bezmála štyri roky bojovala v Pakistane za svoju slobodu česká občianka Tereza H. (25). Súd ju neprávomocne poslal na viac ako osem rokov za mreže kvôli pašovaniu heroínu. Tereza však stále tvrdila, že je nevinná a v prípade ju zastupovali ostrieľaní advokáti, ktorým nakoniec odvolací súd dal za pravdu. Tereza bola oslobodená od obžaloby a čo nevidieť sa dostane na slobodu. Advokát Sajf ul Malúk, ktorý ju zachránil, prezradil, aké argumenty sudcu presvedčili o Terezine nevine.

Tereza čo nevidieť opustí Pakistanské väzenie! Po vyhranom odvolacom súde začala baliť! 

O taký verdikt súdu Tereza H. usilovala dlhšie ako tri roky! Od chvíle, keď ju v januári roku 2018 colníci zadržali na letisku v Láhaure kvôli deviatim kilogramom heroínu, dvadsaťpäťročná Češka tvrdila, že je nevinná. Drogy jej mal podľa jej slov niekto do kufra podstrčiť a do Pakistanu vraj letela ako fotomodelka.

Tereza je pre pašeráčky gang heroínu bezcenná strata!

Súd s Češkou sa vliekol a rozsudok bol vynesený až v roku 2019. Dobre to však nevyzeralo. Tribunál ju neprávomocne poslal do väzenia, a to na osem rokov a osem mesiacov. Tereza sa však nehodlala vzdať. Proti rozsudku sa odvolala a skúsení advokáti Asghar Dogar a Sajf ul Malúk za ňu potom bojovali aj na odvolacom súde. Napokon 1. novembra sudcovia pristúpili na ich argumenty, a mladá žena bola oslobodená od obžaloby.

 Presvedčivé  argumenty 

Pre spravodajský web Dawn.com Malúk prezradil, akú metódu zvolil na súde, aby svojej klientke vyhral prípad. Jeho námietka bola jednoduchá, ale účinná. Žaloba totiž nemohla dokázať, že s látkou zabavenou na letisku nikto pri prevoze do laboratória nemanipuloval. Ako tvrdia, colníci neodviedli dobrú prácu a chýbajú záznamy, ktoré by osvetlili transport vzoriek do laboratória. Podľa neho bolo teda pokojne možné, že ich niekto cestou zamenil.

Sudca známy ako „kat kresťanov“zložku s Tereziným spisom skryl na bezpečnom mieste, mimo justičný palác

Práve na tento argument vraj súd zobral a nakoniec vyriekol vytúžený verdikt. Aj české ministerstvo zahraničia potvrdilo, že by sa Tereza mala dostať z väzenia v rámci niekoľkých dní.