Sudca známy ako „kat kresťanov“zložku s Tereziným spisom skryl na bezpečnom mieste, mimo justičný palác

1049

V Pakistane ide do tuhého. Súd s Terezou H. (22) obvinenou z pašovania heroínu mieri do záverečnej fázy, na programe sú už len záverečné reči právnikov a samotné vynesenie rozsudku. Tamojšie médiá prípad pozorne sledujú a sudca Šahzád Raza si je toho dobre vedomý. Urobil preto zvláštne rozhodnutie – Terezin spis nechal z justičného paláca odviezť na bezpečnejšie miesto …

Terezin prípad je každý deň pod drobnohľadom médií, novinár Alí Aršád, rozhodne nie je výnimkou. Sudca Šahzád Raza s Aršádom o Terézininej kauze vo štvrtok hovoril a povedal mu, že si spis odviezol z budovy súdu domov.

Sudca v stredu uzavrel výsluchy svedkov a od tej doby sa ich výpoveďami starostlivo zaoberá. Šahzád Raza si dokonca odviezol spis z budovy súdu domov, aby mal dostatok času na prípravu na vynesenie rozsudku.

Počet súdnych státie s Terezou sa pohybuje rádovo v desiatkach, zložka so spisom je tak poriadne nabitá. Raza sa nechce nijako unáhliť, dôkladná príprava je preto absolútnou nutnosťou.

Ostro sledovaný súd s Terezou sa blíži ku koncu. Sudca Šahzád Raza si uvedomuje, že pakistanské médiá prípadu venujú enormne pozornosť, a tak sa pri rozhodovaní nechce nijako unáhliť.

Heroínová pašeráčka Tereza ide v Pakistane na dračku! Má ďalšiu ponuku na sobáš

Raza, známy ako „kat kresťanov“, si preto vzal spis domov a starostlivo si ho prečíta. Oznámil to českému Blesku novinár Alí Aršád, ktorý sa sudcom o Terezinom prípade vo štvrtok hovoril. „Rozsudok príde už čoskoro,“ tvrdí Pakistanec.

Súdny zapisovateľ Aršádovi oznámil, že sa Raza teraz sústredí predovšetkým na výpovede kľúčových svedkov. Aby mal na prečítaniu spisu dosť času, vzal si ho sudca domov, kde ho schováva v trezore. Šahzád Raza tak má dôležitý spis neustále pod dohľadom a predchádza tým jeho strate.

Ak krehká blondínka nechce denne drhnúť záchody, musí podplácať bachara.

Doteraz bola zložka umiestnená v kartotéke rovnako s ostatnými prípadmi. To by totiž bola vzhľadom na závažnosť prípadu a záujmu médií o neho úplná katastrofa. „Súd mieri do finále, nie je čas na chyby,“ dodal Alí Aršád.

Colníci Terezu zatkli vlani 10. januára a obvinili ju z pašovania heroínu. V jej kufri totiž našli skoro deväť kíl tejto ťažko návykovej drogy. Češka tvrdí, že je nevinná, a opiát do jej batožinu niekto dal bez jej vedomia.