Deň matiek je jednou z najšťastnejších, najradostnejších a najmilších udalostí v roku. Nie však pre Slovenku Dominiku. Zdrvená žena prišla pred tromi rokmi o milovaného syna Sebastiánka (†3), ktorý zomrel kvôli chybe lekárov. Nedeľa 10. mája 2020 sa preto pre ňu stala dňom smútku a plaču.

 

„Aj takto môže vyzerať Deň matiek, keď vám nejaké k ** vy špinavé zavraždia dieťa. Keď vám nezostane nič iné než len veci, hračky, spomienky a môžete len plakať. To je všetko,“ povedala Dominika v srdcervúco videu, ktoré zdieľala na sociálnej sieti. Jeho obsah Slovákov zasiahol. Na facebooku ho počas pár hodín zdieľalo cez 1600 ľudí.

 Zdieľaný  smútok 

„Plačem s vami. Je mi to hrozne ľúto. Držte sa, prosím,“ napísal pod video užívateľ Jaroslav. „Nenachádzam slov, je mi to tak ľúto,“ dodala Zuzana. „Je mi to tak neskutočne ľúto, Dominicka moja. Ty vieš, že ti veľmi dobre rozumiem. Nebudem ti písať, že musíme byť silné, pretože my silné sme. Nie však preto, že by sme chceli, ale pretože nemáme inú možnosť,“ napísala Jana, ktorá Dominiku pozná.

Uverejnil používateľ Dominika Sebinková Nedeľa 10. mája 2020

Chlapček zomrel koncom januára 2017 kvôli fatálnej chybe lekárskeho personálu vo Fakultnej nemocnici v Nitre. Potvrdil to aj slovenských Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Sebastiánek bol hospitalizovaný kvôli podozreniu na cukrovku. Po niekoľkých hodinách v nemocnici sa ale jeho stav rýchlo zhoršil. Prevezený bol preto do špitálu v Bratislave.

 Smiešna  pokuta 

Lenže to už bolo neskoro. Tamojší lekári už mohli bohužiaľ len konštatovať chlapcovú smrť. Nemocnica v Nitre bola za Sebastiánkovu smrť potrestaná a vyjadrila nad ňou ľútosť. Pokuta, ktorú dostala, je však smiešna. Rodina potom zažila ďalšie útrapy, keď jej niekto zničil hrob dieťatka.

Dvadsaťpäťročná Katka zomrela po banálnej operácii slepého čreva. Mrazivé slová odborníka