Od vraždy šestnásťročného gymnazistu Tomáša ubehlo už niekoľko týždňov. Motív činu, ku ktorému sa údajne priznala kamarátka obete Judita (16), stále nie je známy. Postupne sa objavujú ďalšie a ďalšie šokujúce podrobnosti prípadu. Blízky priateľ Tomášovej rodiny napríklad prezradil, kedy padla prvá rana. O pomeroch v Juditin rodine zase prehovorila riaditeľka školy, kde Juditina matka učila.

Nočná mora rodiny ubodaného Tomáša sa skoro stala skutočnosťou. Stačilo málo a Judita, ktorá sa k vražde študenta vraj priznala, mohla opustiť väzbu a na súd čakať na slobode. Krajský súd v Žiline obvinenej dievčine ale väzbu predĺžil.

Rodina prijala správu s obrovskou úľavou. Predstava, že sa po uliciach voľne pohybuje osoba, ktorá ubodala milovaného príbuzného, ​​je absolútne desivá. „Mali obavy, pretože stále nie je známy motív činu, z ktorého je obvinená, a ani nie je známy spúšťač tej brutality,“ povedal denníku Nový Čas priateľ rodiny ubodaného Tomáša.

 Mohla by páchať iné  zločiny 

Judita sa mohla na slobodu dostať vďaka sťažnosti, ktorú jej právnik vzniesol proti dôvodom umiestnenia do väzby. Krajský súd na základe sťažnosti zrušil rozhodnutie o väzbe útekovej a namiesto toho Juditin ďalší pobyt za mrežami vysvetlil ako väzbu preventívnu.

Vražda zo žiarlivosti, Tono dobodal pred ľuďmi v reštaurácii krásnu Denisu!

Ide tak trochu o kozmetickú zmenu, výsledok je rovnaký – Tomášova rodina môže spať o niečo pokojnejšie. Na študentov hrob vraj príbuzní chodí každý deň, ako keby sa stále dokola museli presviedčať, že to všetko nie je len zlý sen a milovaný Tomáš sa na nich už nikdy neusmeje.

 Útok vraj prišiel nečakane a  zákerne 

Podľa zdroja Nového Času Judita kamarátovi nedala najmenšiu šancu brániť sa. Nožom ho mala napadnúť vo chvíli, keď bol v predsieni sklonený a zaväzoval si topánky. Prvý bodnutie teda podľa všetkého prišlo zbabelo vo chvíli, keď Tomáš nemohol nijako zareagovať. Potom prišli ďalšie a ďalšie rany, ktoré zmenili zločin v krvavé jatky.

Nepochopiteľné Juditin vyčíňanie si nikto z jej okolia nedokáže vysvetliť. Katarína, matka obžalovanej, je pochopiteľne úplne zdrvená. Po dcérinom zatknutí dala na žilinskej obchodnú akadémiu, kde učila, k 30. máju výpoveď. Riaditeľku školy Ľubica Pevnú situácie zarmútila.

Judita obvinená z ubodanie šestnásťročného Tomáša prehovorila! Prvé šokujúce slová!

„Bola to vynikajúca angličtinárka, veľmi dobrá učiteľka. Tri roky sme sa každé ráno schádzali a chodili spolu pešo do školy. Jej kolegovia dosvedčia, že sa o svoju dcéru príkladne starala a mali vynikajúci vzťah. Často jej volala, Judita chodila na francúzštinu a na tenis a každú voľnú chvíľu trávila s mamou. Nikto si nevie vysvetliť, ako sa niečo také mohlo stať, ale Katarína je výborná matka a aj ako pedagogička mala výborné výsledky. Škola jej odchodom pociťuje stratu, „oznámila Novému Času.

Sedemnásťročného chlapca zabil zo žiarlivosti jeho priateľ, preto, že si našiel dievča.