Jakub, Pavel, Rostislav a Žaneta sa spasili útekom cez balkóny, keď v sobotu Zdeněk K. (54) schválne zapálil dvere bytu na 11. poschodí paneláku v Bohumíne. Dvaja sa aj napriek tomu vážne popálili a sú na JIS v nemocnici, jeden z hostí osudného narodeninového večierku má ľahšie zranenia, Jakub vyviazol bez zranení. Opitého podpaľača, ktorý útočil kvôli sporom so synom (†30) a manželkou (†53), poslal súd do väzby. Hrozí mu doživotie.

Krásny deň plný zábavy, darčekov, narodeninovej torty premenil Zdeněk K. (54) v tragédiu, ktorá nemá v novodobých českých dejinách obdoby. V opitosti rozlial benzín po dverách v byte, kde žil jeho syn Lukáš (†30), partnerka Lenka (†30), vnúčik Dominik (†9) a manželka Silva (†53), ktorí hostili priateľov.

Horieť začalo tak strašne rýchlo, že šesť ľudí zomrelo v byte, 9 nešťastných videlo spásu v balkóna. Lenže byt je na 11. poschodí… Do náručia istej smrti sa vrhlo z takmer tridsaťmetrovej výšky päť ľudí vrátane tehotnej Nikolu († 17). Štyrom ľuďom sa podarilo preliezť na vedľajšej balkón.

Jakub a Pavol v čase útoku zhodou okolností boli na balkóne zrejme zrovna fajčili, Rostislav a Žaneta mali byť v kúpeľni, takže neboli priamo v epicentre ohňa.

Čo sa dialo pred požiarom? Pili už od obeda, potom sa ozvali rany! To bola teda rodina, vypovedal ich sused

 Podpaľač  bol v nemocnici ako jeho obete 

Pri požiari sa zranil aj podpaľač Zdeněk K. Bol preto spoločne s tromi ľuďmi, ktorí sa zachránili, prevezený do nemocnice. Jakub, partner tehotné Nikolu (†17), vyviazol bez zranení.

„U dvoch pacientov, ktorí sú umiestnení na jednotke intenzívnej starostlivosti, sa zdravotný stav mierne zlepšil. Sú stabilizovaní, hoci stále vo vážnom stave,“ uviedla hovorkyňa nemocnice Petra Petlachová. Jeden zostáva napojený na pľúcnu ventiláciu.

Na bežnom oddelení boli ďalší dva zranení. Jeden z nich bol prepustený v utorok. To bol práve útočník, ktorý putoval k Okresnému súdu v Karvinej. Ten ho poslal do väzby, prevezený bol do Prahy na Pankrác, kde je väznica s nemocnicou.

Vyvraždil zo žiarlivosti celú rodinu! Matku jej dve dcéry a nakoniec sám seba

 Piť začal po smrti druhého  syna 

„Súd plne vyhovel môjmu návrhu, a to z oboch väzobných dôvodov. Odôvodnil to hrozbou vysokého trestu a aj obavou z opakovania trestnej činnosti,“ uviedol dohliadajúcu žalobca Michal Król.