Čo sa dialo pred požiarom? Pili už od obeda, potom sa ozvali rany! To bola teda rodina, vypovedal ich sused

1174

„Prežil som vlastnú smrť,“ povedal včera muž, ktorého byt delí od bytu vypálenej rodiny len tenká stena. Rodinu z bohumínského paneláku považuje za problémovú, boli s ňou večné spory.

„To bola teda rodina. Pili, hučali, na nikoho nebrali ohľad. V sobotu začali piť už dopoludnia. To som si hovoril, dnes sa zase nevyspím. To sa tu bude ochľastať zase až do rána. Rozbehli to poriadne. A potom sa ozvali tie rany,“ vypovedal sused a načrtol tak možný sled sobotňajších udalostí, ktoré vyústili v tragédiu nebývalých rozmerov.

Požiar obytného vežiaku v Londýne je konečne uhasený

 

 Šok na  balkóne 

V tej chvíli si myslel, že susedia len vyťahujú gril na balkón. Aby si asi mimo pitia dal nájomník s priateľkou, malým synom, ďalšími dvoma deťmi, matkou, otcom a ďalšími známymi, z ktorých časť bývala o päť poschodí nižšie v rovnakom dome, niečo na jedenie. „Vyjdem ale na balkón a vidím plamene a dym. Krik, zápach. Potom začali tí ľudia skákať z okien. To bola hrôza,“ uviedol roztrasene sused.

Nakoniec vyrazili dvere jeho bytu hasiči a zachránili ho. „Dali mi masku, vyviedli ma von. Na chodbe tma. Nechápem, že som to peklo prežil,“ opísal situáciu pri požiari.

Požiar zachvátil Vianočné trhy v Bratislave.

 Prekliaty 8.  august 

Moravskoslezský kraj môže pokladať od soboty dátum 8. augusta za najsmolnejší  deň. V roku 2008 totiž prišlo o život osem ľudí a sto sa ich zranilo pri železničnom nešťastí v Studénke. Tu narazil vlak do spadnutého mosta. A teraz sa k tragédii pridala presne po dvanástich rokoch aj tá bohumínska …