Tri videá, ktoré svet nikdy neuvidí

2093

Za niektoré videá by možno ľudia boli ochotní platiť zlatom, ale napriek tomu ich nikdy nikto neuvidí. Sú veci, ktoré sú jednoducho príliš hrozné na to, aby ich ktokoľvek videl. A tí, čo ich videli, toho zrejme dodnes ľutujú.

Armin Meiwes bol Nemec, ktorý si v roku 2001 dal inzerát, že by rád niekoho zjedol, pretože je kanibal. A napodiv aj do tohto zámku sa našiel kľúč a Meiwesovi sa ozval istý Berlínčan Bernd Jürgen Brandes, že by mu rád poslúžil ako večera. To čo nasledovalo, dodnes nikto nechápe. Brandes prišiel za Meiwes domov do Rotenburg. Ten Brandesa privítal, potom zabil a nakoniec skutočne zjedol. Meiwes si z celých dvojhodinových bakchanálií urobil obsiahly videozáznam. Je na ňom úplne všetko. Aj to, ako Meiwes reže Brandesove prirodzenie a smaží si ho na panvici. Z úplne nechutného videa nikdy polícia nezverejnila ani sekundu, hoci oznámila, že ho má. Je niekde hlboko v policajných archívoch. A v tomto prípade je to tak určite lepšie.

Armin Meiwes.

Timothy Threadwellovi sa hovorilo Grizzly Man, pretože trinásť rokov sa zaoberala skúmaním života týchto nádherných a nebezpečných zvierat. Jazdil za nimi a trávil v ich spoločnosti dlhé dni. Natočil spoločne so s  vojím kameramanom Wernerom Herzogom sto hodín unikátnych záznamov. Nakoniec tak zaznamenal aj svoju smrť. Jeden z medveďov grizly zabil jeho i jeho priateľku, ktorá sa natáčania zúčastnila. Všetko bolo zaznamenané na kamere. Herzog potom zverejnil len šesťminútovú zvukovú stopu plnú desivého revu. Filmový záznam nikdy nikto nevidel a podľa Herzoga, ktorý bol celou záležitosťou totálne zničený, je to tak dobre. Špekuluje sa o tom, že záznam má bývalá Threadwellova priateľka Jewel Palovak.

Threadwell s priateľkou pred tým, než ich zožral grizzly.

Zrejme najhorší videozáznam, aký si človek môže predstaviť, robil zvrátený kanadský pár Paul Bernardo a jeho žena Karla Homolka. Bernardo mal na svedomí mnoho znásilnenia školáčok vo Scarborough v 70. rokoch. Polícia ho nedokázala vypátrať. Keď si vzal Karlu Homolku, o svadobnej noci sa jej priznal a zatiahol ju do svojich zvrhlých plánov. Spoločne uniesli Karlín trinásťročnú sestru Tammy. Zdrogoval ju a ona sa udusila zvratkami. Nasledovali ďalšie dva únosy pätnásťročných dievčat Leslie Mahafy a Kirsten French. To, čo si dievčatá od oboch manželov vytrpeli, presahuje ľudské chápanie. Bernardo si niekoľkodňové mučenie a znásilňovanie nahrával na kameru. Obe dievčatá zomreli za príšerných okolností. Bernarda nakoniec udala práve jeho žena Homolka výmenou za nízky trest. Kanada bola dohodou so sudcom pobúrená. Bernardo samozrejme dostal doživotie a to len preto, že Kanada nemá trest smrti. Sudca zakázal nahrávky nielen kdekoľvek publikovať, ale nariadil ich úradné zničenie. Nesmeli sa nikdy použiť ani prepisy hlasov.

Tento roztomilý párik mučil a vraždil školáčky.