Pred piatimi rokmi ukradol neznámy páchateľ zo záhrady jedného domu v Hamptone veľkého žltého káčera a vzal ho na veľkolepú výpravu okolo sveta. Po piatich rokoch cestovania sa gumová hračka vrátila na svoje pôvodné miesto, ale tajomstvom zostalo, kto a prečo ho odcudzil. Nie, toto vážne nie je novinárska kačica..

Gumový káčer prišiel do rodiny Troiano zhruba pred 10 rokmi, keď ho dcéra Alicia dostala ako darček od susedov za to, že im strážila dieťa. Dala mu meno Baldio a umiestnila ho na umelé jazierko na záhrade. Päť rokov na to Baldio záhadne zmizol, ale Troiano si z toho nič nerobili. Aspoň nie do chvíle, kedy po pár mesiacoch dostali pohľadnicu s poštovou pečiatkou z Kuvajtu, na ktorej im ich zatúlaný káčer písal o svojej ceste do Amsterdamu, Hondurasu a na Blízky východ. Zároveň ich vyzval na sledovanie facebookovej stránky nazvanej „Gale Ducky“.
Ďalších päť rokov tak rodina Troiano bola neustále informovaná o kačerových dobrodružstvách a potulkách po svete. Baldio zavítal do rôznych častí sveta vrátane Karibiku, Mexika, Južnej Kórey, Zimbabwe, Islandu, Panamy a mnohých európskych krajín, dokonca aj do Spojených štátov. Nielen Troiano sa o jeho husárske kúsky zaujímali, ale rovnako aj miestna tlač so záujmom sledovala Baldieho putovanie, rovnako ako 600 jeho fanúšikov na Facebooku.

Po návšteve asi 20 rôznych krajín sveta, sa Gale Ducky jedného dňa nečakane vrátil domov. Našli ho stáť na chodníku pred domom s kufrom vedľa seba. Batožina obsahovalo väčšinou mapy z miest, ktoré káčer navštívil, ale bolo tam aj niekoľko zvláštnych predmetov, ako napríklad náramok priateľstva, veľké slnečné okuliare a klobúk z Disneylandu. Rovnako v ňom našli hrsť lístkov na vlak, cestovné príručky a dokonca obchodné navštívenky s odkazom „Sledujte ma na Facebooku“ na zadnej strane. Ktokoľvek, kto stál za týmto tajomným projektom, si s tým musel dať nemalú prácu. Preto je škoda, že jeho totožnosť zostala tajomstvom.

Hoci sa rodina snažila z obsahu kufra nejako zistiť, kto a prečo ich káčera vyslal do sveta, nenašli žiadne vysvetlenie. Napadlo ich, že dotyčný bol možno pilot, pretože na jednej z fotiek sa hračka ocitla v kokpite lietadla medzi oboma pilotmi. „Mám toľko otázok. Rada by som sa dozvedela, prečo ich napadlo vytiahnuť kačicu z jazierka a vziať ju okolo sveta, obzvlášť keď to nie je maličká hračka, ktorú je ľahké strčiť do cestovnej batožiny,“ hovorila majiteľka hračky Alicia Troiano.

To, že niekto neznámy vnikol na ich pozemok a tajne im ich káčera odcudzil, majiteľom nijako nevadí. Naopak sa priznali, že je im celkom ľúto, že dobrodružstvo Baldieho už končí, a neuvidí tak na Facebooku fotografie z ďalších destinácií.