Útočníci Sadaqat Ali (36), Rafaqat Ali (38), Fazal Ilahi (62) brutálne napadli otca so synom! Otcovi odrezali obe uši a synovi odsekli polku ruky

1544

Hrozný útok sa odohral v meste Blackburn v anglickom grófstve Lancashire. Štyridsaťjedenročný Sajed Choudry a jeho syn Ahsan utrpeli závažné poranenia po tom, čo ich na ulici napadla štvorica útočníkov. Medzi agresormi bol aj trinásťročný chlapec. Všetkých zatkla polícia.

K brutálnemu útoku došlo v utorok 27. novembra. Otec štyroch detí Sajed Choudry (41) a jeho syn Ahsan išli po blackburnské ulici Rhyl Avenue, keď ich napadla štvorica útočníkov ozbrojených reznými nástrojmi. Agresori odrezali Sajedovi obe uši a jeho synovi odsekli polovicu ruky a spôsobili rezná zranenia na hlave.

„Okolo 22:35 hodine sme dostali hlásenie, že na Rhyl Avenue sú silné nepokoje. Na miesto dorazili policajti a záchranári a našli niekoľko ľudí s vážnymi poraneniami,“ popísali policajti.

Sajed utrpel krvácanie do mozgu a kolaps pľúca. Musel podstúpiť 14 hodinovú operáciu, pri ktorej mu uši prišili, pričom použili kožu z jeho nôh. Teraz leží v kóme a bojuje o život, pretože nemôže dýchať. Syn Ahsan takisto stále leží v nemocnici.

Policajti zastrelili utečenca, ktorý sa vrhol s nožom na iného imigranta

Choudryho dcéra Mariya (22) povedala pre britský denník Lancashire Telegraph: „Som úplne mimo. Teraz vám nedokážem opísať, ako sa cítim. Otec na tom nie je dobre a nevieme, čo sa s ním stane.“ Doplnila, že Sajed bol medzi ľuďmi veľmi obľúbený. Jediné, čo teraz môže robiť, je modliť sa za svojho otca a brata.

Strelec z Mníchova bol rasista. Nemec iránskeho pôvodu neznášal imigrantov

Sadaqat Ali (36), Rafaqat Ali (38), Fazal Ilahi (62) a trinásťročný chlapec, ktorého meno nesmelo byť zverejnené, boli obvinení z pokusu o vraždu. Všetci pochádzajú z mesta Blackburn a 17. decembra sa majú postaviť pred súd Preston Crown Court.