V Texase popravili väzňa odsúdeného za únos, znásilnenie a vraždu 19-ročnej študentky. Štyridsaťosemročný Larry Swearingen pritom do poslednej chvíle trval na tom, že úrady prehliadli zásadné dôkazy preukazujúce jeho nevinu, informovala agentúra Reuters.

Larry Swearingen a jeho obeť

„Otče, odpusť im, lebo nevedia, čo činia!“ Preniesol muž krátko predtým, než mu kat o 18:47 miestneho času (1:47 SELČ) vpravil do tela injekciou jed.

Porota Swearingen odsúdila na smrť za vraždu Melissy Trotterové v roku 2000. Dievča zmizla 8. decembra roku 1998. Jej telo bolo nájdené o 25 dní neskôr v hustom lese so silonkami omotanými okolo krku.

Swearingenovi v pondelok texaskej úrady zamietli žiadosť o milosť a v stredu najvyšší súd zamietol jeho výzvu na zastavenie popravy.

Ďalšia poprava! Už iba pár hodín zostáva do popravy Robertovi Ramosovi. Zavraždil ženu a deti kvôli milenke

„Mám horu dôkazov, ten človek je sociopat. Skúšal dokonca presvedčiť iného väzňa na cele smrti, aby tu vraždu vzal na seba,“ povedali o Swearingenovi policajní vyšetrovatelia.

Bola to tento rok už 12. poprava v USA a štvrtá v Texase, kde od roku 1976, kedy najvyšší súd trest smrti znovu povolil, popravili najviac ľudí zo všetkých amerických štátov.

V Texase popravili najstaršieho vraha. Cobley je tento rok tretím popraveným vrahom v USA