VIDEO: Aj ja mám právo na krátku sukňu

Simone Mariposa (23) z Los Angeles patrí medzi plus size modelky. Za svoju nadváhu sa nehanbí a svoje krivky hrdo ukazuje svetu. Ako sama hovorí, nepodporuje nezdravý životný štýl a obezitu, ale chce len plnoštíhlym ženám dodať odvahu a sebaistotu. "Aj my máme právo na krátke sukne a kraťasy," myslí si Simone.

3756
foto: instagram / simonemariposa

„Ľudia mi hovoria, že som vážne veľmi tučná. A ja im na to hovorím, že to už dávno viem,“ smeje sa žena, ktorá je na posmešky zvyknutá. Už ako dieťa počuvala najrôznejšie poznámky. Hovorili jej, že je slonica a že by si mala dať pozor na to, aby sa nezasekla medzi dverami.

Na svojom blogu plus size modelka radí ľuďom, ako sa cítiť spokojne a šťastne a pritom byť tučný. Podľa nej to ide. Simone by bola rada, keby sa ľudia zmierili s tým, že niekto jednoducho nebude mať postavu modelky, ale zároveň chce nosiť vyzývavé oblečenie rovnako ako chudé ženy.

simonemariposa-02    Simone dokonca začala používať svoj hashtag, ktorý znie: „Nosíme, čo chceme nosiť.“ Pridáva ho ku každej fotografii, ktorú dá na svoj profil na sociálnej sieti.

Modelke vadí, že ľudia na silnejšie ženy pokrikujú, nech svoje telá zahaľujú a nenosia krátke sukne a kraťasy alebo topy, ktoré obopínajú telo. „Ľuďom jednoducho prekáža, že vidia faldíky. Ale aj my máme právo na to, aby sme nosili presne to, čo chceme. My všetci,“ oznámila.

„Nemám problém povedať si, že som tučná, pretože to ja som a čo je na tom. Som ale rovnaká ako každá iná žena. Vnútri cítim rovnaké veci. Rovnaké pocity, rovnaké emócie,“ pokračovala.

„Ľudia si myslia, že plus size modeling je len o tom, že tuční ľudia chcú ospravedlňovať to, ako vyzerajú. A že sa snažia propagovať nezdravý životný štýl a nebezpečnú obezitu. Tak to ale nie je. Pre mňa je to len cesta, ako ženy naučiť milovať seba samú. Milovať svoje telo a byť spokojné,“ dodala Simone.

simonemariposa-05simonemariposa-04simonemariposa-03