Víťazná séria Slovana končí, aj keď boli v zápase lepší

1058

Avtomobilist Jekaterinburg – Slovan Bratislava 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

Góly: 3. Golyšev (Torčeňuk), 15. Torčeňuk (Simakov), 23. Elo (Simakov, Koukal), 40. Pankov – 3. Višňovský (Skalický, Lušňák), 9. Paré (Barker, Bartovič), 43. Nagy (Višňovský). Rozhodovali: Vasiljev, Sergejev – Otmachov, Šichanov, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3390 divákov.

Zostavy:

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Kivistö, Triamkin, Timašov, Vasilevskij, Žuravľov, Turbin, Antonovskij, Ščemerov – Simakov, Torčeňuk, Golyšev – Michnov, Koukal, Elo – Pankov, Popov, Garejev – Alexejev, Jemelin, Polozov

Slovan Bratislava: Garnett (41. Brust) – Višňovský, Starosta, Barker, Sersen, Valach, Švarný, Mihálik – Jeglič, Tičar, Nagy – Paré, Surový, Bartovič – Miklík, Viedenský, Kašpar – Skokan, Lušňák, Skalický

Úvod duelu začal lepšie Slovan. Už prvý gól Višňovského padol v 3. minúte ale odpovedal nasledovala už o 16 sekúnd Golyševom. Slovan išiel do vedenia aj druhýkrát v 9. minúte, po peknej akcii Barkera s Bartovičom na konci ktorej bol gól Parého. Vyrovnanie domácich Torčeňukom prišlo vv 15. minúte na 2:2.

Druhá tretina už bola viac v réžii domácich hráčov, ktorí hlavne v jej prvej časti mali na ľade navrch. V 23. minúte pridal tretí gól v presilovke Elo a necelú minútu pred koncom dejstva zvýšili na 4:2 Pankov, keď využil chybu Slovana v rozohrávke.

Slovan nastúpil do záverečnej časti s novým brankárom Barrym Brustom, ktorý vystriedal Garnetta. Hostia nezložili zbrane a už v 43. minúte dosiahol dôležitý kontaktný gól. Kovař iba vyrazil Višňovského tvrdú presilovkovú strelu a Nagy puk pohotovo upratal za jeho chrbát – 4:3. Brust si pripísal prvý úspešný zákrok už o 23 sekúnd neskôr, keď musel zlikvidovať tutovku Koukala, vzápätí zabránil vlastnému gólu od jedného zo svojich obrancov. „Belasí“ sa v ďalších minútach snažili pretlačiť do streleckých pozícií, no keďže domáci sa už sústredili najmä na bránenie náskoku, išli stále „do plných“. V 56. minúte ich navyše oslabil Sersen, ktorý išiel za sekanie na trestnú a domáci si mohli konečne vydýchnuť. Říhovi zverenci sa nedočkali vyrovnávajúceho gólu ani pri powerplay, a tak si po šiestich triumfoch pripísali prvú prehru.

V tabuľke Západnej konferencie tak majú na konte 54 bodov a figurujú na deviatej priečke.

Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie predstavia vo štvrtok 3. decembra (o 14.30 h) na ľade kazašského Barysu Astana, v ktorom pôsobí slovenský brankár Ján Laco. Trip uzavrú o dva dni neskôr (o 12.00 h) na štadióne Avangardu Omsk.

Miloš Říha: Odohrali sme veľmi dobrý zápas, hlavne prvá a tretia tretina bola z našej strany výborná. Tri body nás stála len chvíľková nekoncentrácia v obrane. Myslím si, že sme boli lepší a zaslúžili sme si bodovať. Taký je hokej, z pätnástich šancí sme bohužiaľ nevedeli dať rozhodujúci gól.