Vo väzení trpím, lamentuje Breivik. Chce väčšie vreckové a Playstation 3

182

Strojca teroristických útokov v Osle, chce mať viac možností, ako tráviť voľný čas. Túži najmä po hernej konzole Playstation 3.

Podľa agentúry AFP Breivik hrozil hladovkou v dvoch listoch – prvý z nich poslal v novembri väzenskej správe a vymenuváva v ňom dvanásť požiadaviek, ktorými odkazuje na údajné európske predpisy a základné práva, ako je možnosť prechádzok. V druhom liste z 29. januára extrémista svoju hrozbu zopakoval.

Najznámejší nórsky väzeň je od roku 2011 držaný v izolácii od ostatných odsúdených. Tvrdí, že jeho správanie je príkladné a že by mal mať vzhľadom k prísnemu režimu širšiu „ponuku aktivít“ v porovnaní s ostatnými väzňami. Breivik požaduje predovšetkým nahradenie herné konzoly Playstation 2 modernejšou Playstation 3, ktorá by umožňovala hrať hry pre dospelých, ktoré si sám vyberie.

„Iní väzni majú prístup k hrám pre dospelých, zatiaľ čo ja mám právo len na menej zaujímavé hry pre deti,“ sťažuje sa tridsaťpäťročný Breivik. Ako príklad uvádza hru Rayman Revolution, ktorá je vraj určená deťom od troch rokov. Rád by tiež nahradil svoju kancelársku stoličku pohovkou alebo kreslom.