Vo Viedni 17 mladíkov celé mesiace zneužívali dvanásťročné dievča

205

Prokuratúra vo Viedni vyšetruje prípad, keď sedemnásť mladých ľudí niekoľko mesiacov sexuálne zneužívalo dvanásťročné dievča. Časť z nich sú rovnako ako ona neplnoletí. Agentúra APA píše, že jeden mladík je podozrivý zo znásilnenia, ďalších šestnásť zo závažného sexuálneho zneužívania. Hrozí im päť rokov väzenia.

Denník Kronen Zeitung napísal, že so zneužívaním začal prvý priateľ dievčaťa, ktorého spoznala začiatkom minulého roka. Po krátkom romániku ju nútil k sexu a následne aj k sexu s jeho priateľmi. „Držal mi hlavu,“ vypovedala údajne obeť.

 Celé martýrium zažívala niekoľko mesiacov 

Agresori si ju odovzdávali ako „trofej“ a niekoľkokrát ju hromadne znásilnili, podľa denníka až v ôsmich ľuďoch naraz. Napríklad denník Kurier však túto informáciu vyvracia s tým, že nešlo ani o hromadné znásilnenie a ani o znásilnenie ako také. Okrem jedného prípadu sa vyšetrovanie údajne týka závažného sexuálneho zneužívania tak, ako ho definuje rakúske právo.

BRUTÁLNE ZNÁSILNENIE! Trinásťročné dievča znásilnili na verejnom WC migranti!

Niekedy sa mladíci pri zneužívaní tiež natáčali a dievča potom vydierali, že zábery zhotovené v parkovacom dome, v byte alebo na schodisku zverejnia. Na jednom z videí je údajne počuť, ako dievča kričí: „Prestaňte!“ Zo hanby, že vec vyjde najavo, sa však podvoľovalo a svojej matke sa zverilo len veľmi neskoro. Na políciu sa rodina vydala vlani v októbri.

Usmiali sa naňho, tak ich znásilnil! Desivý zážitok majú dve ženy z Ostravy

Vo štvrtok polícia zasiahla a vykonala raziu v nespresnenom množstve bytov. Z detských izieb odviedla sedemnásť podozrivých vo veku od trinástich do osemnástich rokov. Na mieste tiež zabavila najmenej štyri mobilné telefóny. Väčšina podozrivých má podľa rakúskeho denníka „turecký alebo bulharský migračný pôvod“. Vyšetrovaní sú na slobode s výnimkou šestnásťročného mladíka, ktorý sa vzpieral polícii a bol dočasne zadržaný.

Chlapci pri vypočúvaní hovorili o „dobrovoľnom sexe“ s tým, že dievča predstieralo, že má „viac ako štrnásť rokov“. Štátne zastupiteľstvo teraz rozhodne o ďalšom postupe. Maloletým hrozí za závažné sexuálne zneužitie päť rokov – ak by boli dospelí, bola by horná hranica až desať rokov väzenia.

Utečencom hrozí zneužívanie: Muži si „rozoberajú“ mladé ženy a mamičky s deťmi, ponúkajú aj peniaze

„V záujme ochrany obete nemôžeme v tejto chvíli poskytnúť žiadne ďalšie detaily. Je to extrémne citlivá záležitosť a my ju vyšetrujeme, ako najrýchlejšie môžeme,“ uviedla hovorkyňa polície Julia Schicková.