Vojačka Ana (†21) mame popísala sexuálne obťažovanie, za pár dní ju našli mŕtvu

826

Základňou americkej armády v texaskom Fort Hoode otriasa smrť iba dvadsaťjedenročnej vojačky Any Basaldui Ruizovej. Tá do zariadenia nastúpila pred pätnástimi mesiacmi a pred pár dňami bola nájdená bez známok života. Pár dní predtým sa dievča sťažovalo matke na to, že čelí sexuálnemu obťažovaniu. Podobný prípad sa navyše na základni vo Fort Hoode už stal!

Ana Basaldua Ruizová sa narodila v Mexiku, väčšinu života strávila ale v Spojených štátoch. Pred troma rokmi sa rozhodla vstúpiť do tamojšej armády a stať sa vojačkou. Pôsobila pri 1. jazdeckej divízii, ktorej veliteľom je plukovník Christopher Dempsey. Trojročný výcvik mala Ana dokončiť tento rok v auguste. K tomu už ale nikdy bohužiaľ nedôjde.

Vojačka Ana Basaldua Ruizová

 Necítila sa  dobre 

Vojačka bola 13. marca nájdená bez známok života. „Strata ktoréhokoľvek z našich vojakov je tragédia a inak tomu nie je pri smrti vojačky Any Basaldui Ruizovej. Myslíme na rodinu, priateľov a kolegov Any,“ povedal plukovník Christopher Dempsey, veliteľ 1. jazdeckej divízie. Armádne oddelenie kriminalistiky v súčasnosti preveruje okolnosti Aniny smrti. Do súčasnej chvíle ale žiadne bližšie informácie neoznámili. Podľa vyjadrenia rodiny si dievča malo na život siahnuť samé.

Dvadsaťdeväťročná vojačka spáchala samovraždu po hromadnom znásilnení 

Anine úmrtiu predchádzali zrejme dlhé týždne nechuti k životu. „Už sa necítila pohodlne, vraj celý jej život bol zlý. Chcela zomrieť,“ popísal otec Baldo Basaldua Aniny emócie. S podobne znepokojujúcimi informáciami sa médiám zverila aj matka zosnulej. „Povedala mi ‚mami, všetci chcú, aby som sa s nimi vyspala, ale oni sú…’“ uviedla zdrvená matka.

 Podobná tragédia sa už  stala 

Smutná tragédia pripomína necelé tri roky starý prípad, keď na rovnakej základni prišla o život dvadsaťročná Vanessa Guillenová. Tá bola od apríla roku 2020 niekoľko týždňov nezvestná, než sa koncom júla našlo jej telo.

Izrael: Vojačka utajila tehotenstvo a porodila priamo v operačnom centre

Vanessu brutálne zavraždil jej kolega Aron Robinson, s ktorým odmietala mať sex a nechcela naďalej znášať jeho obťažovanie. Vrah vojačku ubil kladivom a následne jej telo rozrezal na niekoľko častí. Neskôr sa tiež podarilo zistiť, že Vanessa sexuálne obťažovanie svojim veliteľom niekoľkokrát nahlásila, tí však nič neurobili.