Iba dvanásťročnú Nemku Luisu ubodali dve jej kamarátky pilníkom na nechty. Ako sa ukázalo, dievčatá spolu pred vraždou akoby nič natáčali videá na TikTok. Proti maloletým podozrivým sa vzniesla vlna hnevu. Ich domy musia strážiť policajti. Miestni sa obávajú, že násilníčky kvôli nízkemu veku uniknú trestu. Majú trinásť a dvanásť rokov.

Prípad otriasol aj skúsenými kriminalistami. „Je to šokujúce, toto sa nedeje každý deň. Za 40 rokov služby som nič podobné nezažil,“ vyjadril sa k tragédii vrchný policajný viceprezident Jürgen Süs. Obe podozrivé dievčatá sa k činu po výsluchu priznali.

Je prekvapujúce, že Luisu ubodali jej dobré kamarátky. Spoločne pred krvavou vraždou natáčali videá na TikTok. Čo obe mladé dievčatá k tak strašnému činu zrazu dohnalo, policajti zatiaľ nevedia. Luisa zomrela trýznivým spôsobom. Nemky ju ubodali pilníkom na nechty.

Na TikTok jedna z vrahýň vložila video aj v deň, keď sa našlo Luisino telo. Verejnosť medzitým volá po spravodlivosti a obom dievčatám sa vyhráža smrťou. Existuje možnosť, že kvôli nízkemu veku obe vrahyne trestu uniknú.

Kto je tajomný muž, ktorý bol neďaleko miesta činu, kde Judita (17) ubodala kamaráta Tomáša (†16)?

Policajti dokonca vysťahovali rodiny oboch dievčat z ich rodných domov v obave, že by mohlo dôjsť k násilnostiam. V ich okolí hliadkujú policajti. „Z dôvodu ochrany všetkých osobnostných práv zo strany vyšetrujúcich orgánov nemožno zverejniť žiadne podrobné informácie,“ uviedli k prípadu policajti.

Judita obvinená z ubodanie šestnásťročného Tomáša prehovorila! Prvé šokujúce slová!

Obyvatelia medzitým spísali petíciu, na ktorej je už 150 000 podpisov. Žiadajú zmenu zákona tak, aby sa znížil vek trestnej zodpovednosti. Právnik Gerd Hamme ale podľa denníka Daily Mail varoval, že takéto rozhodnutia urobené v emocionálne napätom období nie sú racionálne.

„V tejto chvíli je nálada emocionálne veľmi vyhrotená. Aj keď je to úplne pochopiteľné, nie je to dobrý základ pre revíziu osvedčených predpisov. Je lepšie k tomu pristupovať s chladnou hlavou,“ vysvetlil Hamme. V súčasnosti sú v Nemecku trestne zodpovední mladiství od 14 rokov.

Zbabelá vražda! Michael (†15) si myslel, že sú to jeho priatelia, a oni ho zavraždili 

Hovorca nemeckého ministra spravodlivosti zmenu zákona vylúčil. „Násilná smrť malého dievčatka je hrozná správa. Je smutné, že tento ohavný čin spáchali zrejme dve malé dievčatá,“ popísal. „Avšak v súčasnej dobe neexistujú žiadne plány na zníženie existujúcej vekovej hranice,“ dodal.