Vrah dostal milosť len hodinu pred popravou! Žiadosť poslal otec, ktorý prežil jeho vraždiace besnenie

1424

Neuveriteľné šťastie mal Thomas Whitaker (38), ktorý v roku 2003 vyvraždil svoju rodinu. Zomrela jeho matka Tricia a brat Kevin, zatiaľ čo jeho otec Kent postrelený do hrudníka prežil. Texaský guvernér Greg Abbott siahol ku zriedka vídanému kroku a vyhovel žiadosti o milosť od príbuzných.

Texaský guvernér Greg Abbott siahol ku zriedka vídanému kroku a vyhovel žiadosti o milosť od príbuzných. Whitaker si pred pätnástimi rokmi najal dvoch strelcov, aby vyvraždili jeho rodinu. Strelci potom mali zraniť aj jeho, aby všetko vyzeralo ako prepadnutia. Lenže otec, ktorého srdce minula vypálená guľka len o kúsok, prežil a polícii zinscenovaný útok prezradil.

Prosím, nechajte ho žiť. Otec pred popravou odsúdeného syna prosí, aby bol ušetrený.

Pred vykonaním popravy, ktorá mala prebehnúť vo štvrtok, napísal guvernérovi preživší otec Kent list, v ktorom prosil o milosť s odôvodnením, že poprava jeho žiaľ ešte zhorší. Guvernér žiadosti vyhovel a znížil Whitaker trest na doživotie bez možnosti prepustenia.

 Vzácny prípad  milosti 

Za štyridsať rokov je to ešte len tretí prípad, kedy texaský guvernér udelil podobnú milosť.

Ten deň mala Amerika zažiť hneď tri popravy. Na Floride ukončili život muža usvedčeného zo znásilnenia a vraždy dvadsaťjedenročnej študentky. Druhú popravu v Alabame dočasne odložil americký najvyšší súd. Tretí vrah si miesto smrtiacej injekcie vykoledoval aj možnosť prepustenia.