Vraha Lindy († 11) vypátrali po 46 rokoch! Pomohlo im k tomu DNA

Prezradilo ho pátranie po predkoch

1445

Už to vyzeralo, že vrah ešte len jedenásťročného dievčatka Lindy Ann O’Keefe z Kalifornie nebude nikdy chytený. Lenže po viac ako 45 rokoch sa podarilo policajtom objaviť stopu. Z vraždy dievčatká bol obvinený James Alan Neal (72) z Colorada. Stalo sa tak po tom, čo bolo jeho DNA použitá v databáze pre zistenie rodokmeňa.

Linda zmizla v roku 1973 na kalifornskom Newport Beach, keď išla zo školy domov. Neskôr bola zahliadnutá s mužom vo veku medzi 20 a 30 rokmi. Telo druhý deň objavili cyklisti, ktorí išli okolo, v priekope.

 Vrah dievčatko  zaškrtil 

Z miesta činu sa odobrali vzorky DNA, ktoré však k odhaleniu vraha nikdy neviedli. Až teraz sa objavila zhoda. DNA vraha bolo zaregistrované v rodokmeňovej databáze Family Tree. To pomohlo vypátrať muža, ktorý bol z vraždy obvinený.

Zmiznutie Tary Calico zostáva nevyriešené

Išlo o Alana George Laytona, ktorý si neskôr zmenil meno a z Floridy, kde pôvodne žil, sa presťahoval do Colorada v 70. rokoch. Teraz bol muž zatknutý a obvinený z vraždy. Keby pritom vzorky jeho DNA neboli databáze poskytnuté, nemusel by byť vrah nikdy odhalený.

Pekelná jama ešte nevyriešeného prípadu