Polícia v kolumbijskom regióne Antioquia oznámila smrť 25-ročnej ženy menom Anna T. z Českej republiky, ktorú vyšetrujú ako vraždu. Informujú o tom miestne spravodajské weby. Turistku údajne niekto zastrelil, keď sa v noci na sobotu vracala do hotela, kde bola ubytovaná. České ministerstvo zahraničia ČTK potvrdilo, že v Kolumbii zomrela žena z Česka, ale bližšie informácie k okolnostiam jej smrti úrad neuviedol.

„Môžeme potvrdiť smrť českej občianky v Kolumbii. Príčinu úmrtia vyšetruje tamojšia polícia,“ oznámila Mariana Wernerová z tlačového oddelenia ministerstva zahraničia. „Zastupiteľský úrad je v kontakte s rodinou obete,“ doplnila.

Na popravu dvoch mladíkov konkurenčného gangu doplatila životom náhodná turistka. Manžel je vo vážnom stave

Telo Češky bolo nájdené neďaleko obce Jardín južne od mesta Medellín. Zavraždená Anna sa tam zdržiavala spoločne s mužom britskej národnosti, ktorého niektoré médiá označujú ako jej partnera. List El Tiempo na svojom webe uvádza, že podľa prvých zistení žena v piatok večer opustila farmu neďaleko uvedenej obce „po tom, čo sa s priateľom pohádala“. „Ale na ceste (späť do hotela) ju niekto uprostred noci viackrát strelil,“ pokračuje El Tiempo.

Znásilnená turistka opísala peklo v Taliansku. „Bolo ich aspoň 10, všetci boli nahí a mladí“

Zabitá Češka bola podľa médií v Kolumbii na dovolenke, v čase smrti tam vraj zdržiavala už dva týždne. Britovi, ktorý ju na ceste sprevádzal, sa nič nestalo, a muž spolupracuje s vyšetrovateľmi. Polícia zatiaľ neoznámila, čo by mohlo byť motívom vraždy. Podľa El Tiempo sa Anna mohla stať obeťou prepadnutia.

USA: Nemecká turistka sa stala obeťou pouličnej prestrelky v San Franciscu

„Vykonávame rozhovory a preverujeme trasu, ktorú pred smrťou absolvovala,“ uviedol v sobotu regionálny policajný veliteľ Gustavo Franco. Dodal, že telo obete bolo odovzdané súdnym lekárom v Medellíne.