Zavraždil Kristínku († 10) s mimoriadnou krutosťou. Podozrivého Jakuba (22) chcel rozzúrený dav lynčovať

1342

Susedným Poľskom otriasla vražda desaťročnej Kristínky, nezvestnej od štvrtka. Podozrivého Jakuba dopadla polícia v nedeľu a prokuratúra ho obvinila, že dievča zavraždil „s mimoriadnou krutosťou“ a že zločin mal sexuálne pozadie. Mladík sa k činu priznal. Oznámila to v pondelok poľské médiá. Minister spravodlivosti už prisľúbil páchateľovi „najprísnejšie trest“ a vyjadril poľutovanie nad tým, že mu nemožno vyrubiť trest smrti.

„Policajti hneď od počiatku vytipovali jedného muža ako podozrivého, má 22 rokov. Dokazovanie však pokračuje,“ povedal novinárom policajný hovorca Mariusz Ciarka. Prokuratúra sa zdržala podrobností o podozrivom s odvolaním na pokračujúce vyšetrovanie.

Počas niekoľkohodinového výsluchu podozrivého z vraždy desaťročnej Kristínky sa pred sídlom prokuratúry v meste Świdnica (Svídnica) zhromaždil dav, z ktorého zneli vyhrážky a nadávky. Keď okolo jednej v noci vyšli z budovy policajti s ochrannými štítmi, dav po nich hádzal kamene. Išlo ale o trik k odlákanie pozornosti, medzitým podozrivého vyviedli bočným vchodom a odviezli do väzobnej väznice, vykreslil denník Gazeta Wyborcza.

Strach z manžela ju doviedol k vražde

Desaťročná Kristina z dediny Mrowiny v Dolnom Sliezsku zmizla vo štvrtok popoludní cestou zo školy. Naposledy ju videli pri ihrisku, vzdialeného asi 200 metrov od jej domova. Keď neprišla na obed, matka zavolala políciu. V médiách sa objavil popis nezvestnej plavovlásky.

 Vraždil s mimoriadnou  krutosťou 

Po dievčaťu pátrali aj susedia a spolužiaci aj policajný vrtuľník. Ale telo mŕtveho dievčaťa, nahé a s podrezaným hrdlom, našiel večer náhodný okoloidúci v lese asi šesť kilometrov od dediny. Pitva potvrdila, že príčinou smrti bolo niekoľko bodných rán do hrude a krku, ako aj sexuálne pozadie zločinu. V pondelok dopoludnia potvrdila polícia aj to, že sa mladík k svojmu činu priznal.

Synovec najznámejšieho českého väzňa dobodal dvoch a deťom prechádzal nožom cez hrdla!

„Tej beštiu, ktorá tak hrozne ublížila dievčatku, náleží najprísnejšie trest,“ vyhlásil ešte v sobotu minister spravodlivosti a generálny prokurátor Zbigniew Ziobro podľa televízie TVN 24. Dodal, že má na mysli doživotie bez možnosti podmienečného prepustenia. Bol totiž zrušený trest smrti, ktorý „by podľa môjho presvedčenia bol spravodlivú odplatou za tak krutú vraždu nevinné dievčatá“.