Zbabelá vražda! Michael (†15) si myslel, že sú to jeho priatelia, a oni ho zavraždili 

573

Nič netušiaci Michael Irving (†15) bol nalákaný 3. septembra 2019 do pasce staršími chlapcami, o ktorých si myslel, že sú jeho priatelia. Na základe nepotvrdenej klebety, kedy údajne sexuálne napadol dievčinu, ho brutálne dobodali na smrť pred nákupným centrom Westfield v Londýne.

Mladý Michael bol nájdený s bodnými zraneniami potom, čo bola polícia upozornená na potýčku v Byford Close vo východnom Londýne. Bohužiaľ, záchranári už nemohli pre neho nič urobiť, a iba pätnásťročný chlapec sa tak stal stou obeťou vrážd, ktoré sa stali v hlavnom meste Anglicka od začiatku roka.

Obžalovaní chlapci pozvali Michaela do nákupného centra Westfield, odkiaľ ho odviedli asi 15 minút cesty do obytného bloku. Obaja starší chlapci boli vyzbrojení nožmi, mali pri sebe kukle a rukavice.

Rozhodli sa potrestať mladšieho kamaráta za to, že údajne sexuálne obťažoval sestru staršieho útočníka. Toto tvrdenie Michael opakovane popieral, aj cez to sa ho rozhodli kruto potrestať.

Skupina Rómov lúpežne prepadla šéfa záchranky!

Chlapec utrpel početné bodná zranenia, osudným sa mu stala rana priamo do srdca. Útočníci potom utiekli a umierajúceho chlapca našiel až okoloidúci, ktorý ho držal za ruku do posledného okamihu, keď zomrel na chodníku pred príchodom sanitky.

„Žiadny motív nemôže ospravedlniť tak nemilosrdný a zákerný plán,“ povedal sudca Martin Edmunds, ktorý maloletých útočníkov v piatok odsúdil. Sedemnásťročného chlapca odsúdil najmenej k 14,5 rokom vo väzení, šestnásťročný si vo väzbe pobudne aspoň 10,5 roka.

Lupiči modelku prepadli v jej dome, dali jej nôž na krk a poliali bielidlom!

Matka zavraždeného opísala Michaela ako zraniteľného a dôverčivého chlapca. Mal problémy s učením, ale celkovo bol braný za obľúbeného a príťažlivého teenagera, ktorý sa nechal ľahko zmanipulovať. „Môj život a životy všetkých v rodine sa odvtedy zmenili. Pretrváva neustály pocit, že niečo chýba – že to niečo je Michael,“ uviedla vo vyhlásení pani Irvingová.