Zlatokop uviazol na dva dni na dne bane s jedovatými štrkáčmi, stalo ho to takmer život

1463

John Waddell (62) z Arizony prežil dva dni bez jedla a pitia na dne 30 metrov hlbokej bane, v ktorej mu navyše robili spoločnosť smrteľne jedovaté štrkáče. Podľa záchranárov pri čakaní na pomoc tri z nich zabil. Do diery sa slaňoval pri hľadaní zlata, jedna z karabín jeho vybavenia však povolila a on sa zrútil, pri páde si pritom zlomil obe nohy.

Záchranná akcia trvala celých šesť hodín, muža po vytiahnutí z jamy previezol vrtuľník do nemocnice s fraktúrami kolien a členkov. Mal tiež spálené dlane po držanie lana a bol silno dehydrovaný. Podľa záchranárov išlo o veľmi náročnú operáciu, ktorá však Waddelovi zachránila život.

Muža našiel po dvoch dňoch jeho kamarát, ktorý sa išiel uistiť, že je v poriadku. Tomu zranený baník povedal predtým, čo má v pláne a požiadal ho, aby za pár dní skontroloval, či sa vrátil. Pri výstupe z auta pritom počul volanie o pomoc.

Štrkáče sú jedni z najnebezpečnejších hadov žijúcich na území Ameriky. Jedným uhryznutím dokážu usmrtiť dospelého človeka. Svoje meno dostali vďaka typickému chrastivému chvosta, ktorý je na konci potiahnutý zrohovatenou kožou.

Krokodíl zožral matku s dieťaťom. Svedkovia s plaziem márne bojovali