Zomrel francúzsky sériový vrah Michel Fourniret († 79). Za vraždu ôsmich žien si odpykával doživotie

1987

Vo veku 79 zomrel v pondelok jeden z najznámejších francúzskych sériových vrahov Michel Fourniret, ktorý si za vraždu ôsmich žien odpykával doživotný trest. Zomrel na nemocničnom oddelení s ostrahou v zdravotníckom zariadení v Paríži, informovala s odvolaním sa na prokuratúru agentúra AFP.

Fourniret, ktorý trpel Alzheimerovou chorobou a problémami so srdcom, bol v nemocnici od 28. apríla, uviedlo predtým francúzske ministerstvo spravodlivosti. Podľa denníka Le Parisien bol v umelom spánku.

Vraždiace monštrum, Michel Fourniret neukázal pri početných výsluchoch ani náznak citového rozrušenia.

Fourniret bol najprv v roku 2008 odsúdený na doživotie za vraždy a znásilnenia siedmich žien a dievčat vo veku od 12 do 21 rokov. Jeho bývalej manželke Monique Olivierovej súd za napomáhanie k týmto trestným činom z rokov 1987 až 2001 uložil rovnaký trest.

Pár bol chytený v roku 2003, keď sa jednej dievčine, ktorú uniesol, podarilo utiecť a potom spoznať auto únoscov. Pri ďalšom procese pred tromi rokmi súd Fourniret potrestal ďalším doživotím za vraždu z roku 1988, Olivierová dostala 20 rokov za spolupáchateľstvo.

Počtom vrážd, ktoré sú mu pripočítané, sa Fourniret radí medzi najväčších francúzskych zločincov posledných desaťročí. Jeho úmrtie však prinieslo sklamanie niekoľkých rodín, ktoré dúfali, že sa im podarí odsúdeného vraha dostať pred súd aj v prípade ich zmiznutých príbuzných.

Sériový vrah sa stal obeťou vraždy!

Fourniret sa narodil v roku 1942 v Ardenách pri francúzsko-belgických hraniciach. Bol trikrát ženatý a mal päť detí. V rokoch 1967, 1984 a 1987 bol odsúdený za niekoľko sexuálne motivovaných útokov. Vo väzení sa cez inzerát stretol s treťou manželkou Olivierovou, ku ktorej sa po prepustení nasťahoval.

Pár sa rozviedol v roku 2010. Olivierová Fournireta obvinila z niekoľkých ďalších vrážd, pri ktorých panovalo podozrenie, že ich mal na svedomí.