Zomrela legenda (†55) česko-slovenskej punkrockovej scény!

1273

Slovenská hudobná scéna sa zahalila do smútku. Vo veku nedožitých 55 rokov zomrel člen legendárnej punkovej skupiny Slobodná Európa Braňo Alex. Zdrvení kolegovia o strate talentovaného hudobníka a priateľa informovali na stránkach kapely.

„S veľkou bolesťou v srdci Vám oznamujeme, že zomrel náš priateľ a celoživotný súputník Braňo Alex. Zbohom kamarát. Ťažko sa hľadajú slová,“ odkázali šokovaným fanúšikom správcovia facebookovej stránky Slobodnej Európy. K oznámeniu pripojili hudobníkove archívne fotografie.

Okolnosti smrti legendy česko-slovenského punkovej scény zverejnené neboli. Braňo Alex spoluzaložil kapelu v roku 1989 po rozpade predchádzajúcej zostavy nazvanej Zóna A. V roku 1991 vydali debutový album Pakáreň, na ktorom sa vedľa klasických rockových songov objavila cover verzia piesne Ruža z Texasu Waldemara Matušku.

Legenda opustila skokanský svet! Zomrel fínsky búrlivák Nykänen

V roku 1995 sa po niekoľkých škandáloch a častých obmenách členov kapela rozpadla. Dohromady sa dali v roku 2002 na svadbe Miloslava Labera. Vo februári 2016 zomrel dlhoročný bubeník Juraj Černý. Jeho pamiatku smútiaci kamaráti uctili spomienkovým turné. Či sa k podobnému krok skupina uchýli aj po Alexovej smrti, je vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu neisté.

Marián Varga zomrel. Patril medzi našich najlepších hudobníkov