18-ročnú študentku prepadli a znásilnili siedmi migranti. Nebolo to prvýkrát

1741

Prepadli 18-ročnú študentku a znásilnili ju. Polícia zadržala sedem Kurdských Sýrčanov a jedného Nemca, všetci putovali do väzby. Pátra sa pritom ešte po dvoch podozrivých. Prípad z Freiburgu a tiež septembrový mníchovský prípad opakovaného znásilňovania dievčaťa vyvolal v Nemecku novú debatu o kriminalite migrantov a prisťahovalcov.

Polícia pátra po ďalších dvoch podozrivých z hromadného znásilnenia 18-ročného dievčaťa v juhonemeckom Freiburgu. Pri vyšetrovaní sa objavili stopy dvoch DNA, ktoré nebolo možné priradiť k žiadnemu z doterajších ôsmich zadržaných. Povedal to dnes na tlačovej konferencii zástupca freiburskej kriminálnej polície Bernd Belle. Ďalšie dve stopy DNA naopak boli priradené k zatknutým.

Osemnásťročná študentka bola znásilnená v noci na 14. októbra niekoľkými mužmi po návšteve diskotéky vo Freiburgu. Vo vyšetrovacej väzbe je osem podozrivých – sedem Kurdských Sýrčanov vo veku od 19 do 29 rokov a jeden 25-ročný Nemec.

Znásilňoval mladík zo Sýrie už skôr?

Jeden z hlavných podozrivých pritom už mal v čase činu sedieť vo väzbe v súvislosti s iným činom. Zatykač z 10. októbra však bol vykonaný až 21. októbra. Miestne úrady za to čelia kritike.

Nemci už protestujú

Polícia pripustila, že muž (22) označovaný za hlavného podozrivého od leta spáchal niekoľko trestných činov – trikrát ublíženia na tele a dva sexuálne prečiny. V jednom z nich išlo tiež o znásilnenie, na ktorom sa vlani v byte 22 ročného podozrivého podieľali ďalšie dve osoby, vrátane jedného z podozrivých v aktuálnej kauze.

18-ročná dievčina bola znásilnená po tom, čo v klube na Hans-Bunte Strasse údajne do pitia dostala tabletu pravdepodobne extázy. Uviedli to v piatok vyšetrovatelia. Znásilnenie sa potom odohralo v lese pri diskotéky.

Fotili sa so zbraňami

Traja podozriví z hromadného znásilnenia sa okrem toho údajne na internete prezentovali so zbraňami. „Z toho sa dá vyvodzovať blízkosť k YPG alebo PKK. Potvrdiť to nemôžeme,“ povedal Belle. YPG sú kurdské milície pôsobiace na severe Sýrie a PKK zakázaná Strana kurdských pracujúcich.

Gang znásilnil a zabil študentku. Vrahovia sa kumpánovi chválili, že ak by bol s nimi neprepásol by sex

K septembrovému mníchovskému prípadu teraz bavorské médiá napísali, že znásilňované bolo 15-ročné dievča šiestimi afganskými azylantami. Úrady to však s odkazom na vyšetrovanie odmietajú potvrdiť.

 Gangy  násilníkov 

Nemecku zjavne pôsobia celé gangy mužov, ktorí sa dopúšťa sexuálneho násilia na ženách. Začalo to silvestrovskou nocou pred takmer tromi rokmi v Kolíne nad Rýnom, kde došlo k sexuálnemu obťažovaniu žien, a pokračovalo to obťažovaním a násilnými činmi na ďalších miestach Nemecka.

Práve vo Freiburgu bola už pred dvoma rokmi brutálne znásilnená a zavraždená študentka. Mladý afganský utečenec Husajn K. bol odsúdený na doživotné väzenie.

V Nemecku znásilnili a zabili 19-ročné dievča, podozrivým je mladý Afganec

Agentúra DPA ale pripomína aj prípady hromadného znásilnenia v Porúrí či Hamburgu, kde podozrivými a páchateľmi boli Nemci.
Vlani bolo evidovaných 39 829 osôb podozrivých zo sexuálnych trestných činov, pričom 28,7 percenta z nich neboli Nemci.