V Čechách teplický súd musel prepustiť na slobodu Miroslava Ch., ktorého vlani v apríli zatkli kriminalisti a obvinili ho z týrania a znásilňovania prostitútok. Rozhodovanie o vzatí do väzby aj o vine mal totiž na starosti ten istý sudca, čo podľa zákona nemožno. Väzba tak musela byť zrušená a Miroslav Ch. si na verdikt počká na slobode.

Kriminalisti Miroslava Ch. zatkli minulý rok v apríli a následne ho obvinili zo sexuálneho násilia na deviatich ženách. Muž si v minulosti za obdobnú trestnú činnosť už trest odsedel. Väzenie ani pobyt v ústave ale očividne nápravný účel nesplnili, a tak kriminalisti navrhli umiestniť ho do väzby, aby nemohol v trestnej činnosti pokračovať.

 Sexuálny predátor je na  slobode! 

Polícia pri zatýkaní Miroslava

Krajský súd policajtom vyhovel. Na Krajskom súdu bol vtedy na polročnej stáži teplický sudca Martin Parolek a o väzbe spolurozhodoval. Keď sa potom vrátil do Teplíc, dostal prípad na starosť. To ale odporuje zákonu, Miroslav Ch. tak musel byť z väzby prepustený.

 Znásilňoval a týral  prostitútky 

Miroslav Ch. chodil zo teplickými prostitútkami z Mělnicko. Scenár sa zakaždým opakoval – násilník sa so ženou dohodol na sexe a autom ju odviezol na opustené miesto. Tam potom plateným spoločníčkam začali chvíle hrôzy. Prostitútka Žaneta napríklad Miroslavovou agresiou trpela štyri hodiny. „Ak mi to neurobíš, tak ťa rozsekám!“ Kričal na ňu vraj.

Česko-Slovenský gang v Anglicku znásilňoval a nútil neplnoleté dievčatá k prostitúcii

Útočník potom Žanetu udrel do tváre a ťahal za vlasy. Bil ju do tváre a mlátil lakťami aby ju to viac bolelo. Obeti sa nakoniec podarilo utiecť len v podprsenke. Ďalšie útoky cielil na prostitútku v šiestom mesiaci tehotenstva. Rovnako ako Žanetu ju deviant bil a znásilňoval.

Pozrite sa, ako dnes vyzerá vila kokaínového kráľa. Prostitútky pod zákonom vystriedali diviaky

Recidivista bol za rovnakú trestnú činnosť odsúdený už v roku 2006. Miesto 11 rokov, ktoré mu prisúdil súd, si nakoniec odsedel len sedem rokov a potom sa presunul do psychiatrického ústavu, odkiaľ bol v januári 2017 prepustený. Podľa lekárov sa totiž jeho stav zlepšil a už stačila len ambulantná sexuologická liečba. Už v marci ale Miroslav Ch. napadol ďalšiu ženu a polícia ho nakoniec obvinila celkovo z deviatich útokov. Za tie mu hrozí až 10 rokov väzenia.