Mestečko Corleone skutočne leží 60 kilometrov od sicílskeho hlavného mesta Palerma. V slávnom filme Krstný otec práve z tohto mesta pochádzala hlava mafiánskej rodiny Vito Corleone. Rolu jeho najmladšieho syna Michael Corleone vo filme hral Al Pacino. A dedo tohto slávneho herca pochádzal z mestečka Corleone. Je to všetko len náhoda?

Al Pacinov dedo John Gerardi a jeho žena Kate prišli do New Yorku skutočne zo sicílskeho Corleone. Ani vo sne by ich nenapadlo, že táto zapadnutá sicílska diera sa stane nesmrteľnou vďaka románu Maria Puza Krstný otec, ktorý následne sfilmoval do slávnej trilógie Francis Ford Coppola.
Al Pacinov otec sa ale žiadnu hlavou mafie, alebo jej členom v New Yorku nestal. Rodina trela biedu s núdzou a nemali peniaze nazvyš ako mnoho ďalších prisťahovalcov. Tiež Al Pacinov otec, Salvatore Pacino, pochádzal zo Sicilie, avšak z mestečka San Fratello v provincii Messina. Práve táto skutočnosť viedla neskôr Al Pacina, aby v jednom rozhovore povedal: „V Amerike je každý Talian len polovičný Talian. Okrem mňa, ja som skutočný Talian. Som hlavne Sicilián a tiež trochu Neapolec.“

Francis Ford Coppola

Pacino rodičia sa rozviedli, keď mu boli dva roky, a vyrastal potom u starých rodičov v Bronxe. Na školu sa vykašľal v sedemnástich rokoch a živil sa, ako to šlo. V šesťdesiatych rokoch bol dokonca houmlesák. V roku 1968 však nastal zlom, keď si ho všimli agenti filmového štúdia, ako hral na ulici pouličné divadelnú hru The Indian Wants the Bronx. A bola z toho úloha vo filme Krstný otec slávneho režiséra Coppolu. Al Pacino sa neskôr priznal, že mal dlhú dobu strach, že ho ľudia zo štúdia vyhodia. Na úlohu vo filme si brúsili zuby slávne osobnosti, ale Coppola dal prednosť úplne neznámemu mladíkovi z ulice. Mnoho ľudí sa tešilo na to, ako zlyhá a budú ho môcť nahradiť. Nakonci všetko dopadlo dobre a Al Pacino ako Michael Corleone zažiaril a otvoril si dvere k hviezdnej kariére.

Author: Thomas Schulz. CC BY-SA 2.0.