Albánska polícia zadržala dvadsaťštyriročného muža, ktorý je podozrivý, že zabil osem členov svojej rodiny. Medzi obeťami sú ženy a deti. Motív činu zatiaľ nie je jasný. V pozadí môžu byť dlhodobé rodinné spory alebo psychické trauma, ktoré muž utrpel po tom, čo ho pred rokmi zachvátili a vážne popálili plamene.

Podozrivý Ridvan Zykaj bol zadržaný v skorých ranných hodinách. V piatok utiekol z miesta činu v dedine Resulaj, zhruba 90 kilometrov južne do metropoly Tirany.

Obeťami, ktoré zastrelil s Kalašnikom, sa stali jeho dedko a babička, prastrýko s manželkou a dvoma deťmi a ďalší členovia jeho rodiny. Médiá predtým informovala, že dve zavraždenej deti boli vo veku 16 a osem rokov.

Ridvan Zykaj pri zatknutí

Masaker sa odohral po spoločnom rodinnom obede. Muž potom vzal zbraň a postupne zavraždil osem príbuzných. Následne utekal, na úteku však stihol odpovedať na komentáre na Facebooku, kde mu ľudia písali, že by mal dostať povraz.

Milionársky synček rozsekal celú svoju rodinu sekerou! Nikto nevie prečo!

Do pátrania po mužovi sa zapojili všetky bezpečnostné zložky krajiny, muž bol nakoniec chytený v hlavnom meste. Na fotografiách, ktoré polícia zo zatknutia zverejnila, pôsobí muž oblečený do trička a modrých šortiek pokojným dojmom. Na mieste bola zaistená tiež vražedná zbraň.

Vraždiace monštrá z Beverly Hills, bratia Menendezovci