„Babi“ (72) kopla do batoľaťa a chlapček (†2) zomrel! Pestúnka deti trestala aj vareškou

655

Zo smrti chlapca (†2) sa na Krajskom súde v Plzni spovedá opatrovateľka Hana R. (70) z Chebu. Obžaloba ju viní z toho, že kopla chlapčeka a ten potom zomrel! Štátna zástupkyňa navrhuje žene päť rokov väzenia.

Nešťastná udalosť sa stala pred dvoma rokmi v Chebe. Hana R. ako opatrovateľka strážila vo svojom byte za peniaze deti. Jedným z nich bol aj vietnamský chlapček. Žena mala podľa obžaloby dieťa od seba odkopnúť.

„Úmyselne ho napadla a spôsobila mu rozsiahla zranenia hlavy,“ uviedla štátna zástupkyňa. Tá Hanu R. viní z ťažkého ublíženia na zdraví s následkom smrti a navrhla trest päť rokov väzenia.

 Vinu  odmieta 

Hana R. ale vinu odmieta. „Úmyselne som mu neublížila. Až od polície som sa dozvedela, že je zranený. Chlapec bol iný, ako ostatné deti. Každý deň sa zlostil a hrozne vyvádzal. Nechcel jesť, piť, búchal do dverí, mala som veľa práce, aby som ho zvládla. Ten deň som sa rozhodla, že poviem jeho rodičom, že ho už strážiť nebudem,“ uviedla Hana R.

Hyjény medzi nami! Pestúnka utýrala dvojročnú Janičku. Dvakrát jej zlomila čeľusť

 Chlapec vraj  hneval 

Osudný deň chlapec podľa Hany R. vraj opäť vyvádzal. „Už keď mi ho rodičia odovzdávali, zlostil sa, kričal, búchal dverami. Behal za mnou, ťahal ma, mala som, čo robiť, aby som ho vôbec vyzliekla. Obed skoro zhodil na zem, ťahal ma za nohy a skoro som ho v kuchyni obarila,“ popísala Hana R.

 Priznané  kopnutie 

Na súde Hana R. priznala, že chlapca nakopla. „Ale nebolo to nič silného. Vyvádzal, chcela som ho utešiť, vzala som ho do náručia, on ma štípal a bránil sa. Dala som ho späť na zem, ťahal ma za nohu, tak som ho odkopla. Ale nebolo to žiadnu veľkou silou. On spadol na zadok. Ešte pred tým, než som ho kopla, padol sám dvakrát v predsieni a kuchyni,“ tvrdila Hana R.

Chlapček sa potom podľa Hany R. ukľudnil. „Dala som ho spať. Myslela som si, že je unavený. Potom asi za dve hodiny prišiel jeho otec. Chlapca som išla zobudiť, ale nešiel prebudiť. Zavolala sme záchranku a cez operátorku na telefóne som zisťovala, či dýcha. Nedokážem vysvetliť, čo sa mu mohlo stať,“ povedala Hana R.

Mel B žaluje pestúnka, okrem sexu v troch si vraj speváčka všetko vymyslela

 Šesť tisíc za  stráženie 

Podľa znalcov chlapec utrpel úder a potom aj následný pád hlavičkou na tvrdú podložku. Úder aj pád mohli byť pre neho fatálne. Záchranka chlapčeka previezla v kritickom stave do nemocnice, kde za sedem dní zomrel kvôli opuchu mozgu.

Hana R. strážila deti dvadsať rokov od doby, čo prišla o prácu. Medzi vietnamskou komunitou v Chebe mala prezývku „babi“. „Náš syn bol u nej päť alebo šesť dní. Platilo sa šesť tisíc korún za jedno dieťa. Chceli sme, aby si zvykol na ďalšie deti a naučil sa dobre po česky, než pôjde do škôlky,“ uviedol na súde otec mŕtveho chlapca.

Pán na stráženie zabil ročného chlapčeka zápasníckym chvatom! Trest za zničený vankúš?!

 Bezvládne  telíčko 

„Keď som pre neho osudný deň prišiel. Ležal na chrbte na zemi vedľa postele, nedýchal, len slabo sipel. Vzal som ho do náručia, telíčko bolo bezvládne a hlavička mu padla dozadu. Položil som ho na posteľ a povedal opatrovateľke, nech zavolá sanitku,“ vypovedal otec dieťaťa. Chlapec bol jedináčik, rodina iné dieťa nemá.

 Telesné  tresty 

Policajti hovorili aj s chlapcom, ktorého Hana R. tiež strážila. Ten povedal, že keď hnevali, bila ich vareškou. O bití detí hovorila na polícii aj jedna z vietnamských žien, ktorej Hana R. strážila dcéru. „Fackovala ju. Raz sa domov dokonca vrátila s krvavým zranením pod perou. Keď prišla reč na babi, dcéra mlčala,“ uviedla jedna z matiek.

Hana R. bitie varechou na súde priznala, tvrdila však, že išlo len o symbolické tresty.

Stopäťdesiatkilová obézna opatrovateľka si sadla na dievčatko († 9) a rozdrvila ho 

 Navrhuje päť rokov  väzenia 

Štátna zástupkyňa žiada pre Hanu R. trest piatich rokov väzenia. „Každý, aj podpriemerne inteligentný človek, ktorý prišiel do styku s dieťaťom v takto útlom veku, predsa vie, že je s ním treba zaobchádzať veľmi opatrne a šetrne. Z dôvodu krehké telesnej konštitúcie treba zvlášť chrániť jeho hlavu, ktorá nie je dosť pevne zrastená,“ stojí v obžalobe, tá ďalej pokračuje: „Obžalovaná si musela byť vedomá toho, že úder, kop, alebo podobný útok vedený veľkou silou proti sotva dvojročnému dieťaťu môže mať za následok poranenia hlavy, ktoré môžu viesť až k smrti.“ Súd pokračuje výsluchy svedkov.