Desivé detaily týrania Janičky († 2)

Takto šokujúci prípad susedné Česko nepamätá. Dvojročnú Janičku podľa polície utýrala jej pestúnka z Rokycan. Pritom išlo o tetu nebohého dievčatká. Tá to na svete počas svojho krátkeho života nemala nijako ľahké. Narodila sa predčasne, väčšinu života strávila v ústave a miesto milujúci rodiny narazila na sadistickú macochu.

Hyeny čo utýrali dvojročné dieťatko

Janička sa narodila už v siedmom mesiaci tehotenstva. Jej matka sa o ňu, rovnako ako o ďalších šesť detí (neskôr sedem), nedokázala postarať. Otec bol navyše čiastočne zbavený svojprávnosti. A tak bábätko putovalo do jedného z pražských zariadení pre deti vyžadujúce okamžitú pomoc.

Stala sa miláčikom personálu

Tu sa podľa denníka MF Dnes Janička rýchlo zabývala – hoci bola spočiatku oneskorená, v ústave sa čoskoro dostala na úroveň svojich rovesníkov. „Janička sa menila v komunikatívne veselé dieťa. Stala sa miláčikom celého personálu. V domove ju navštevoval hlavne otec, dieťa si bral na vychádzky i víkendové priepustky,“ povedal Mladej fronte anonymný zdroj.

14. júla ale otec aj so svojou matkou prišli do domova a Janička tam nebola. Domov si ju totiž odviezli pestúni – brat Janičkinej matky so svojou o desať rokov mladšou manželkou. Tí vychovávali už Janičkinu polročnú sestru. Rodinu šlendriánsky kontroloval mestský úrad a nenašiel žiadnu závadu.

Lenže iný názor mali zamestnanci detského centra aj susedia manželského páru. Noví pestúni na nich pôsobili zanedbane a nedôveryhodne. Dievčatku do centra nepriniesli žiadnu hračku a na úrade ich zaujímala len finančná stránka veci. Podľa susedov sa z ich bytu navyše často ozývali hádky.

 Hrozí jej  12 rokov 

Prípad sa začal rozvíjať vo chvíli, keď záchranári nahlásili na polícii podozrenie z týrania dieťaťa. Na miesto ich k dievčatku, ktorá sa dusila pri jedle, privolali susedia. Janička už bola vo vážnom stave a v nemocnici neskôr zomrela. Na jej tele ale boli zjavné známky starších zranení. Okrem iného mala aj dvakrát zlomenú čeľusť.
Pestúnka (25) sa údajne neskôr priznala, že dieťa bila koženým opaskom do hlavy. Žena teraz vo väzbe čaká na súd. Hrozí jej 12 rokov.