Krabička DistractaGone zamkne váš smartphone a otvorí sa až po určitej dobe

1972

Špeciálne uzamykateľná krabička menom DistractaGone bojuje proti závislosti na chytrých telefónoch. Či už prídete na konferenciu, do reštaurácie alebo do mesta na námestie, nevidíte nič iné ako hlavy sklopene k displejom telefónov. Avšak unikátny box má tomuto trendu zabrániť.
40ae7287f210402dfac8e941cd96363c_original

Krabička DistractaGone dokáže pojať až štyri smartphony, pričom stačí ich vložiť dovnútra, nastaviť časovač a užívať si spoločnost ostatných bez digitálnych technológií. Krabička sa uzamkne na dobu, ktorú si sami nastavíte. A akonáhle sa uzavrie, dovnútra sa nedostanete, ani násilím.

distractagone-find-focus-fast-04

DistractaGone disponuje rozmermi 166 x 85 x 60 milimetrov, a tak dokáže uschovať menšie i väčšie telefóny (napríklad iPhone 7 Plus). A funguje na AA batérie.

distractagone-find-focus-fast-02Ojedinelé zariadenie teraz hľadá podporu na crowdfundingovóm portáli Kickstarter, kde je jeho cieľom vybrať 40-tisíc dolárov. Z finančných prostriedkov bude zahájená výroba prístroja, ktorý odbúra závislosť na telefónoch. Kampaň by mala pokryť náklady na dizajnéra, kampaň na Kickstarter, materiál na výrobu boxov (vrátane technológie), výrobné náklady, distribučné náklady, náklady na marketing a prieskum pre vylepšenie.

Touto cestou je možné bojovať proti závislosť na digitálnych technológiách. Svet bude viac spoločenský.

distractagone-find-focus-fast-01