Udeľovanie európskych hudobných cien televízneho kanálu MTV prinieslo v nedeľu večer prekvapenie: pohorela favorizovaná americká speváčka Beyoncé, ktorá nepremenila ani jednu z piatich nominácií.
Kanadský interpret Justin Bieber dosiahol pri takisto piatich nomináciách na tri ceny, vrátane tej nazvanej Biggest Fans, určujúce množstvo fanúšikov.
Do popredia sa tiež s dvoma oceneniami predrali interpreti ako kanadský spevák Shawn Mendes, americkej duo Twenty One Pilots a holandský DJ Martin Garrix, informovala agentúra DPA. Dve ceny má aj Američanka Lady Gaga.

mtv-green-day
Ocenenie „globálnej ikony“ hudobného neba prevzala punk rocková kapela Green Day, ktorá galavečer uzavrela svojím vystúpením. Americké trio sa celkom trikrát stalo v rámci MTV EMA skupinou roka. Jej členovia si dovolili aj politickú bodku komentovaním záveru „strašné“ kampane pred prezidentskou voľbou v Spojených štátoch, ktorej „unikli“. Podľa speváka skupiny Billieho Joea Armstronga Američania práve prechádzajú „veľkým kolektívnym infarktom“. Kapela sa netají odporom k republikánskemu kandidátovi Donaldovi Trumpovi.
Na šou vystúpili tiež okrem iného aj Bruno Mars, Kings of Leon, OneRepublic a Zara Larssonová.

mtv-bebe-rexha-2
Bebe Rexha

Udeľovaní cien sa odohráva každý rok v inom európskej meste a víťaza vyberajú fanúšikovia z celého kontinentu.