Trosky mayského mesta Chichén Itzá ležia v mexickom štáte Yucatan neďaleko Cancúnu. Ide o významnú pamiatku, ku ktorej každý deň mieria tisíce turistov, aby si ju pozreli. Veľké pozdvihnutie tam nedávno vzbudila jedna návštevníčka, ktorá sa rozhodla vyliezť na jednu z pyramíd a na vrcholku tancovať a predvádzať sa. Keď ju potom ochranka donútila vzácnu pamiatku opustiť, do ženy sa pustil rozzúrený dav.

Zrúcanina mayského mesta je druhé najnavštevovanejšie archeologické nálezisko v Mexiku, jedná sa o pamiatku zaradenú na zoznam svetového dedičstva UNESCO a od roku 2007 je aj na zozname novodobých siedmich divov sveta. Najznámejšou stavbou v Chichéne Itzá je Kukulkánova pyramída. Ide o mayský chrám pomenovaný podľa boha slnka a nebies.

Práve táto stavba zaujala neúctivú blondínku. Tá sa rozhodla vyliezť až na vrchol pyramídy, kde tancovala a predvádzala sa, kým ju ochranka nedonútila stretnúť opäť dole.

Stavbári rozbagrovali mayskú pyramídu, potrebovali štrk na cestu

Nevhodné správanie turistky rozčúlilo ďalších návštevníkov archeologického náleziska a na ženu sa vrhli. Nadávali jej, strkali do nej a liali na ňu vodu z fliaš.
Celý incident natočilo mnoho návštevníkov a na sociálnej sieti TikTok sa stal doslova hitom. Mnohí užívatelia sú pobúrení turistkiným správaním. Poukazujú na to, že ide o veľkú neúctu k historickej pamiatke.

Podľa britského denníka The Sun hrozí ľuďom, ktorí ilegálne vstúpia na chrám, pokuta vo výške až 100-tisíc pesos, čo je v prepočte asi 5-tisíc eur. Mexické úrady ale zatiaľ o incidente neinformovali.

Posvätné hory Bolívie