Otec podozrivého páchateľa masakru v nočnom LGBT klube v americkom meste Colorado Springs Aaron Franklin Brink šokoval svojou výpoveďou. Keď sa dopočul o hroznom čine svojho syna v gay bare, zľakol sa, že by aj jeho syn mohol byť gay. Vraj si vydýchol, že to tak nie je, pretože ako konzervatívny mormón je proti homosexualite.

„Dop*dele, on je gay?“ Tak opisuje Aaron Franklin Brink svoju prvú reakciu na správy o masovom vraždení, z ktorého je podozrivý jeho syn Anderson Lee Aldrich a pri ktorom prišlo o život päť ľudí a sedemnásť ďalších bolo zranených. „Ale on nie je gay,“ vydýchol si.

Aldrich sa objavil pred súdom s viditeľnými poraneniami po tom, čo ho návštevníci klubu zbili do bezvedomia. Foto Police CS

„Som mormón. Som konzervatívny republikán. My gayov nerobíme,“ povedal stanici CBS 8 bývalý pornoherec aj zápasník MMA. „Môj názor o gayoch je, že to nie je OK. Myslím si, že by sme mali stáť proti homosexualite“.

Jeho syn sa identifikuje ako nebinárny a označuje sa ako oni. Brink o tom nevedel a reportérov sa pýtal, či to znamená, že je homosexuál.

„Čo to znamená? Musím to vedieť, pretože ma desí, že by bol gay,“ povedal stanici KGTV. „Nie som homofóbny alebo čokoľvek, ale zistiť niečo také…,“ dodal.

„Nemám nič proti gay ľuďom. To nie je dôvod vraždiť ľudí,“ povedal s tým, že mu je ľúto rodín obetí. Pripustil, že sa vyjadroval negatívne voči LGBT komunite, keď bol jeho syn mladší.

Brink teraz plánuje usporiadať MMA zápas, na ktorom by vybral peniaze. Tie podľa svojich slov plánuje venovať rodinám obetí.

 Kriminálna  minulosť 

Aldrich sa narodil Brinkovi a Laure Voepelovej 20. mája 2000. Rok potom Brink požiadal o rozvod. Voepelová dostala dieťa do starostlivosti a Brinkovi neboli udelené žiadne práva na styk s dieťaťom, uvádza denník Los Angeles Times.

Podľa stanice CNN si Aldrich zmenil meno v roku 2016, pretože nechcel byť spájaný so svojím otcom, ktorý má kriminálne záznamy, vrátane užívania drog a domáceho násilia.

Strelec vo Virgínii zaútočil v supermarkete: Zomrelo 7 ľudí!

Nešpecifikovanú kriminálnu minulosť má aj matka Voepelová. Ešte pred streľbou v klube sa aj Aldrich dostal do hľadáčika polície, pretože sa svojej matke vyhrážal bombou.

Sám Brink si myslel, že jeho syn spáchal samovraždu a nežije. „Jeho matka mi povedala, že sa zabil, pretože sa za mňa hanbil. Nedávno som zistil, že sa v roku 2016 nezabil a že je nažive a zdravý,“ prezradil.

Zabila strelca na oslave! Žena svojou duchaprítomnosťou zabránila masovej vražde!

Pár mesiacov pred útokom na gay klub sa otec so synom dostali do kontaktu. Konverzácia bola napätá a obaja sa začali hádať. Aldrich hrozil Brinkovi násilím. „Sme alfa samci. Ja som alfa. Nebude mi hovoriť, čokoľvek chce. Som jeho otec,“ uviedol Brink.

Muž si teraz sype popol na hlavu, že svojho potomka sklamal. „Prial by som si, aby to vedel, že keď budem musieť ísť s niekým bojovať, pôjdem tam päsťami. Bojujte ako muži, potom si potraste rukou a skončite to,“ zhrnul svoju životnú filozofiu, ktorú chcel svojho syna naučiť. „Tak to je. Nejdeš a nezabíjaš ľudí,“ dodal.

Mníchovský módny návrhár Daniel Fendler, pervitínom zásoboval tamojšiu gay scénu

Aldrich sa objavil pred súdom s viditeľnými poraneniami po tom, čo ho návštevníci klubu zbili do bezvedomia. Ďalšie pojednávanie ho čaká 6. decembra. Vyšetrovatelia stále presne netušia, čo bolo motívom činu. Tvrdí, že jeho nebinárna identita nebude hrať pri posudzovaní prípadu žiadnu úlohu. Aldrich čelí podozreniu, že sa dopustil zločinu nenávisti voči LGBT komunite.