Pre rodičov malej školáčky Aaliyah Norrisovej (†7) zo Severnej Karolíny sa bezstarostná prázdninová atmosféra zmenila v horor. V inak celkom pokojnom mestečku Forest City ich dievčatko zasiahla guľka vystrelená práve prepusteným zločincom! Ďalší deň nevinné dievčatko zomrelo.

Shaquille Marshon Francis (26) bol podľa serveru Daily Mail práve tri hodiny na slobode, keď začal strieľať. Policajné záznamy vraj dokonca naznačujú, že polícia Francisa ten istý deň zadržala v rámci vyšetrovania ozbrojeného prepadnutia, ale po pár hodinách ho zase prepustila na slobodu.

Aaliyah v tej chvíli išla s rodičmi z mesta, sedela v aute a lízal zmrzlinu. Bez toho, aby mohla zareagovať na akékoľvek varovanie, zrazu ju priamo do hlavy zasiahnuť vystrelená guľka. Keď na miesto prichádzala privolaná polícia, dievčatko práve vyťahovali z auta. Odviezli ju do nemocnice, kde ale bohužiaľ ďalší deň vážnemu poraneniu hlavy podľahla.

 Pátrať pomáhali aj  ľudia 

Okamžite po incidente sa rozbehlo pátranie, polícia išla po čiernom SUV, ktoré z miesta činu odišlo. Ešte v utorok strážcovia zákona údajného nebezpečného strelca chytili a vsadili do väzby. K zadržaniu dopomohli aj miestni obyvatelia, keď polícii volali s cennými informáciami o tom, kde sa podozrivý môže nachádzať. Tak sa muž dostal do väzenia druhýkrát za jeden jediný deň.

Newyorské gangy násťročných, kedy ešte neboli plné drog a zbraní

Strýko zastreleného dievčatká L. J. Miller na sociálnej sieti napísal, že ju vraj zasiahla stratená guľka, keď Francis strieľal po inom vozidle. „Zasiahol auto plné detí. Zastrelili naše nádherne, sladké dievčatko, a to len preto, že je tu plno hlupákov s nabitými zbraňami,“ zúril. Škola, kam Aaliyah dochádzala, o otrasnom prípade informovala na svojich sociálnych sieťach a vyjadrila hlboký smútok nad zbytočne zmareným detským životom.

„Aaliyah si nikdy nebude s kamarátkami šepkať o svojich láskach, nikdy nezažije prvý pusu, nikdy nestretne svojho vyvoleného, ​​nikdy nepocíti materskú lásku pri pohľade do očí svojmu práve narodenému dieťatku,“ napísal okrem iného Aaliyažin strýko.

Vrah popravil matku, ktorá držala dieťa v náručí, strelou do hlavy

 Vyzvali, nech  nestrieľajú 

Ľudia zarmútených rodine prispievajú cez web GoFundMe na pohreb. Rodina a priatelia okrem pohrebného ceremoniálu tiež zorganizovali smútočné slávnosť, na ktorej sa rozlúčili so zastrelenú školáčkou tak, že spoločne vypustili veľa nafukovacích balónikov do oblakov. Rodina zároveň vyjadrila želanie, aby ľudia odložili zbrane a prestali nezmyselne vraždiť jeden druhého.

Znásilnil sedemročné dieťaťa a kamaráta utopil v žumpe, od súdu vyfasoval 28 rokov