Neznámy maskovaný muž dnes zabil na ulici švédskeho mesta Malmö matku malého dieťaťa. Podľa svedkov ženu zasiahla strela do hlavy, zraneniam podľahla v nemocnici. Po páchateľovi aj motívu vraždy sa doteraz pátra.

Dvaja ďalší ľudia boli podľa polície hospitalizovaní, neutrpeli však závažné zranenia. V okolí miesta činu hliadkujú desiatky policajtov. Televízia SVT zverejnila krátke video, na ktorom je vidieť maskovaná osoba oblečená v čiernom, ako uteká z miesta činu s pištoľou v ruke.

Televízia SVT zverejnila krátke video, na ktorom je vidieť maskovaná osoba oblečená v čiernom, ako uteká z miesta činu s pištoľou v ruke.

Obeťou je podľa médií tridsiatnička, ktorá v čase útoku držala v náručí svoje malé dieťa. Batoľa po výstrele spadlo na chodník a údajne utrpelo ľahšie zranenia hlavy. Vedľa obete stál údajne aj otec dieťaťa. Švédske médiá špekulujú, že práve on mal byť pôvodným terčom vraždy.

 Prečo musela  zomrieť? 

Vo Švédsku a Dánsku má mať kriminálnu minulosť. Podľa iných teórií bola žena zastrelená, pretože skôr svedčila na súde v známom prípade vraždy. Juhošvédske Malmö je podľa DPA dejiskom častého násilia a streľba tú nebýva výnimkou. Väčšinou ju majú na svedomí miestne kriminálne gangy.

Na popravu dvoch mladíkov konkurenčného gangu doplatila životom náhodná turistka. Manžel je vo vážnom stave