Bývalý kňaz a mníška Agáta týrali svoje deti! Zväzovali ich a mlátili tĺčikom na mäso

1328

Kňaz Ján a sestra Agáta G., obaja z Poľska, chceli slúžiť Bohu. On bol kňazom desať rokov, ona sa chystala zložiť rádový sľub. Ich vzájomné city boli ale hlbšie, pár sa rozhodol vziať a potom sa starať o deti bez domova. Až potom sa prejavila ich sadistická povaha.

 

Podľa poľských médií, ktoré sa prípadom tyranských rodičov zaoberajú, išlo podarenému páru len o peniaze. Za každé invalidné dieťa v starostlivosti totiž dostali príspevok 5000 zlotých (cca 1200 eur).

Manželia tvrdili, že deti, o ktoré sa starali, trpia bludmi, mentálnymi dysfunkciami, epilepsiou či detskou mozgovou obrnou, ale po preskúmaní prípadu sa zistilo, že väčšina týchto informácií bola klamlivá.

„Je to diablov vynález.“ Kardinál útočil na vedcov pracujúcich na vakcíne proti koronavírusom…

Najskôr prijali do starostlivosti súrodencov – jedenásťročného Pawla a štvorročnú Agnieszku. Krátko potom oznámili Centre podpory pre rodiny, že chlapec svoju sestru obťažuje, Pawel bol preto poslaný do psychiatrickej liečebne. O tri roky neskôr si osvojili ďalších dvoch chlapcov vo veku 4 a 6 rokov a osemmesačné dievčatko. Všetky údajne už od roku 2009 sústavne týrali. To vyšlo najavo v roku 2013, keď si vtedy jedenásťročný Damian posťažoval učiteľke na situáciu doma.

Hendikepovaný chlapec sa priznal, že sa nechce k pestúnom vrátiť, pretože by ho „vzali do lesa“. Počas vyšetrovania sa zistilo, že Ján a Agáta deti mlátili tĺčikom na mäso. Súrodenci boli na noc pevne priväzovanie k stoličkám pančuchami, čo u dvoch detí spôsobilo trvalé zranenia v podobe jaziev. „Za obzvlášť kruté týranie čelia až desiatim rokom väzenia,“ povedal podľa portálu FAKT24 Janusz Walczak, vtedajší hovorca okresnej prokuratúry.

Vrátila sa v Poľsku evanjelická cirkev do stredoveku? Šialení kňazi pálili pred deťmi detské knihy ako Harry Potter

Sadistickí pestúni deti trestali aj za tie najdrobnejšie priestupky, napríklad za to, keď sa zašpinili pri jazde na bicykli. Nútili ich potom kľačať dlhé hodiny s rukami vo vzduchu. Deti boli vyhladované, zmätené a bolo im vyhrážané, že ​​ich odvezú do lesa. Pár okrem iného tiež presviedčal svoje okolie, že sú deti sexuálne hyperaktívne, retardované, agresívne, klamú, kradnú a utekajú z domova. V škole však žiadne z týchto problémov nevykazovali, boli slušné a veselé.

Ján a Agáta sa spočiatku obvineniam bránili, dokonca z napadanie mladších súrodencov vinili najstaršiu Agnieszku. Vraj k tomu dochádzalo, keď neboli doma. Ukázalo sa však, že dievčinu ku trýzneniu súrodencov prinútili sami. Za odmenu ju potom brali napríklad nakupovať.

Nechutné! Po orálnom sexe, kňaz vypláchol svätenou vodou deväťročnému chlapcovi ústa

Pár sa nakoniec priznal a vyjadril nad svojimi činmi ľútosť. Mučenie súdu v roku 2015 vysvetlili tak, že im situácia „prerástla cez hlavu“. Bývalý kňaz a mníška boli odsúdení na päť rokov väzenia a na 15 rokov im bola zakázaná práca s deťmi. Koncom júna bol prípad znovu preskúmaný, bez zmeny. Konečný rozsudok ale ešte nie je právoplatný.

Toto tu ešte nebolo! Biskup na čele katolíckeho gangu, ktorý ukradli 500 tisíc EUR