Chcela byť atraktívnejšia, rozhodla sa pre zväčšenie pŕs. Detská psychiatrička Renata T. (†29) operáciu na pražskej klinike Brandeis Clinic minulú stredu neprežila. Za jej smrťou stáli komplikácie počas anestézie.

Smrť lekárky zasiahol jej kolegyne z Detskej psychiatrickej nemocnice v Lounoch. „Mám úplne zimomriavky, som z toho nešťastná. Bola to správna ženská,“ zadržiavala slzy jedna zo zdravotných sestier. Že sa rozhodla pre plastiku poprsia, podľa nej nebolo žiadne tajomstvo. „Mala manžela a zrejme sa mu chcela viac páčiť,“ povedala ďalšia zdravotníčka.

Študentka chcela väčšie poprsie! Šlendriánstvom lekárov skončilo operácia katastrofálne!

K úmrtiu došlo na Brandeis Clinic. „Môžeme s poľutovaním potvrdiť, že došlo k mimoriadnej udalosti v podobe komplikácie s anestéziou. Ďalej teraz nemôžeme čokoľvek komentovať, pretože by sme mohli zasahovať do vyšetrovania,“ povedala vedúca lekárka Lucie Kalinová.

Transexuálka zabila tanečnicu injekciou silikónu do zadku, dostala 20 rokov

 Žiadny výkon nie je  banálny 

„Je nutné si uvedomiť, že žiadny výkon nie je banálny,“ povedal majiteľ centra laserovej a estetickej medicíny Asklepion Roman Šmucler. „Môže sa stať čokoľvek, aj keď máte špičkového operátora a tú najlepšiu starostlivosť. Môže ísť napríklad o nejakú vrodenú vadu alebo alergiu. Veľkú úlohu však zohráva výber kliniky,“ vysvetlil.

Plastické operácie pŕs bez narkózy aj atestácie! Prípad chlípneho chirurga rozpletá súd

 Úmrtie aj pri  špičke 

Podobný prípad sa odohral v roku 2009 aj na pražskej prestížnej klinike Esthé, ktorú spoluvlastní popredný český plastický chirurg, docent Ján Měšťák. Po zväčšení a modelácii prsníkov tam zomrela mamička dvoch detí Lenka H. (†30). Podľa policajného protokolu za smrťou stála vrodená vada. Pochybenie lekárov polícia vylúčila.