Transexuálka zabila tanečnicu injekciou silikónu do zadku, dostala 20 rokov

2130

Američanku, ktorá počas ilegálnej skrášľovacej operácie spôsobila smrť britskej tanečnice, poslal súd vo štvrtok na 20 rokov do väzenia. Žena vpichla svojej zákazníčke do zadku silikónovú injekciu, vykonala to však tak nešikovne, že Britka zomrela.

Súd podľa stanice BBC čin klasifikoval ako vraždu a žena bude môcť o podmienečné prepustenie požiadať najskôr po desiatich rokoch.

Štyridsaťtriročná Padge-Victoria Windsloweová používala priemyselný silikón k tomu, aby zväčšovala zadné partie ženských tiel. Keď k nej prišla Britka Claudia Aderotimiová s požiadavkou na plastickú úpravu svojho zadku, privítala ju neškolená operatérka v letiskovom hoteli vo Filadelfii.

Tam do jej pozadia vstrekli väčšie množstvo nebezpečného priemyselného silikónu, proti ktorého používanie americké úrady ženy opakovane varujú, pri podobných nelegálnych zákrokoch je však často užívaný.

Majú transsexuáli menštruáciu? Pýta sa autorka Harryho Pottera Rowlingová. Za čo čelí nenávisti aktivistov 

Podľa vyšetrovateľov sa Windsloweová injekciou zrejme trafila do žily, silikón sa dostal dvadsaťročnej Britke do pľúc a za niekoľko hodín zomrela. V prípade ďalšej ženy, ktoré pomáhlaa zväčšiť zadnej partie až po smrti Aderotimiové, spôsobil silikón pľúcnu embóliu a pacientka má do dneška dýchacie ťažkosti.

Poprava v USA: Pri sexe uškrtil transsexuálneho prostitúta

„Je mi naozaj ľúto ľudí, ktorým som ublížila, ale v hĺbke duše viem, že to nebol zlý úmysel,“ povedala pred súdom Windlsloweová, ktorá sa narodila ako muž a prekonala zmenu pohlavia.