Bundu Michaela Jacksona z videa Thriller vydražili za 1,8 milióna dolárov

951

Čierno-červenú koženú bundu, v ktorej Michael Jackson nakrúcal v roku 1983 video k skladbe Thriller, vydražili v nedeľu za 1,8 milióna dolárov (1,27 milióna eur).

Bundu získal obchodník s komoditami Milton Verret z texaského Austinu. Spevák ju má oblečenú v scéne so skupinou živých mŕtvol, ktoré vyjdú z hrobov a začnú tancovať.
„Je to jeden z najdôležitejších kusov rock’n’rolových memorabílií v histórii,“ povedal Verret agentúre Reuters. Verret má v zbierke inú Jacksonovu bundu a gitary podpísané členmi írskej skupiny U2.

Verret oznámil, že bundu vyšlú na svetové turné, kde bude slúžiť ako nástroj na získavanie peňazí pre detské charity. Časť výťažku z dražby venujú útulku pre mačkovité šelmy Shambala Preserve, kde chovajú dvoch bengálskych tigrov, ktoré Jackson svojho času vlastnil.

VIDEO: Fanúšik Aerosmith nezohnal lístok na koncert. Steven Tyler ho tam nielen dostal, ale ešte ho pozval na pódium

Bunda je jednou z dvoch, ktoré pri nakrúcaní použili. Navrhla ju Deborah Landisová, manželka Johna Landisa, režiséra 14-minútového klipu. Video je považované za jedno z najvplyvnejších v histórii. Jackson bundu aj s podpisom venoval svojim kostýmovým výtvarníkom Dennisovi Tompkinsovi a Michaelovi Bushovi, ktorí ju dali do dražby.

Tragédia! Členovia slávnej kapely zomreli pri búračke cestou na koncert