Český vodič kamiónu Martin Kučera, ktorý minulý týždeň prežil pád mosta v Taliansku a má tri zlomené rebrá, chce čo najskôr zase šoférovať. Za jeho prežitím stála kopa náhod, povedal v stredu novinárom na brífingu po prepustení z Thomayerovej nemocnice. Po moste išiel prvýkrát v živote. Kamión spadol v utorok z Morandiho mosta na frekventovanej diaľnici na severe Talianska po tom, čo sa časť mosta zrútila. Pri nešťastí zomrelo 43 ľudí.

Kučera jazdí s kamiónom od roku 1995. Nehodu už zažil, nešťastie v Taliansku ale podľa neho to s šoférovaním nemalo nič spoločné. „Bol to zásah zhora,“ povedal.

Za svojím prežitím vidí rad náhod, bol pripútaný, mal najnovší typ kamiónu, auto dopadlo na zadok. „Veľa drobností sa spojila, nie je to jedna jediná vec, ktorá rozhodla, mal som šťastie,“ povedal. Dátum 14. augusta teraz považuje za dátum svojho druhého narodenia a Janov za svoje druhé rodisko. Od toho dňa tiež prestal fajčiť.

Cez most išiel prvýkrát v živote. „Ja som vždy odbočoval hore na Alexandriu a potom na A7, tentoraz ma navigácia hnala tade. Tak som si hovoril, pozriem sa v Janove na prístav, na letisko,“ uviedol. Pred Janovom si urobil hodinovú bezpečnostnú pauzu. „Keby to bolo len povinných 45 minút, tak som prešiel,“ dodal.

Celú dobu po zrútení vozidla bol pri vedomí a rukou mával z kabíny na záchranárov, aby vedeli, že je nažive. „Čakali sme asi 20 minút na hasičov než prišli s ťažkou technikou a začali ma vyslobodzovať. Rezali mi pásy ako som visel hore nohami. Ani ma nenapadlo, že by som mohol spadnú zo 45 metrov. To som zistil až na internete,“ dodal vodič.

Neuveriteľné príbehy zachránených! Prežil tragédiu v Janove, nažive ho držala myšlienka na nenarodené dieťa!

Kamión s českým vodičom spadol pred týždňom v utorok z výšky 45 metrov z Morandiho mosta na frekventovanej diaľnici na severe Talianska po tom, čo sa časť mosta zrútila. Pri nešťastí zomrelo 43 ľudí. Český vodič bol prepustený z nemocnice v talianskom Janove v utorok. Večer dorazil sanitkou do nemocnice v Prahe, kde sa podrobil ďalším vyšetreniam.